11. jūlijā Silenes robežpunktu šķērsos Miera skrējiens

AKTUĀLI

2018.gada  11. jūlijā plkst. 9:00 Latviju, Silenes robežpunktā Daugavpils novadā, šķērsos Miera skrējiens “Peace Run”, kas tālāk dosies uz Daugavpili, Preiļiem, Madonu, Cēsīm, Valmieru, Limbažiem, lai 15. jūlijā lāpu nodotu igauņiem Ainažu robežpunktā.  Kopā šo 5 dienu laikā Latvijā tiks mēroti 460 kilometri un ir plānots satikties ar pašvaldību pārstāvjiem, vietējiem iedzīvotājiem un sporta entuziastiem.

Miera Lāpa Eiropā oficiāli tika iedegta februārī Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, lai dotos cauri visām Eiropas valstīm, lai oktobrī finišētu Portugāles galvaspilsētā Lisabonā. Skrējienā tiks  satikti vairāki miljoni cilvēku un kopumā gandrīz 8 mēnešu laikā tiks mēroti vairāki desmiti tūkstoši kilometru.

Latvija katru otro gadu kļūst par šī Eiropas mēroga Miera skrējiena dalībvalsti. Atkal ir pienācis laiks piedalīties šajā pasākumā un zīmīgi ir tas, ka šogad ir arī Latvijas simtgade! Vai var būt vēl labāka dāvana savai valstij, kā piedalīšanās iniciatīvā, kuras mērķis ir vienot cilvēkus viņu kopīgajā tiecībā pēc miera un harmoniskas līdzāspastāvēšanas?

Ikviens tiek mīļi aicināts piebiedroties Miera lāpai tās ceļā pa Latviju! Nav nozīmes tam, cik lielu vai mazu ceļa gabaliņu ir iespējams paskriet kopā (var paskriet dažus solīšus vai arī vairākus desmitus kilometru) - katrs labās gribas solis, kuru izdarām laimīgākas, mierīgākas un draudzīgākas pasaules virzienā, ir svarīgs!

Miera skrējiens 2018 plāns

Kas ir Miera skrējiens?

Tas ir skrējiens no sirds uz sirdi. Skrējienā satiekas liels un mazs, sportists un nesportists, kājām gājējs un riteņbraucējs. Skrējienā mēs ar mīļu, sirsnīgu smaidu dāvājam savu labo gribu, labo domu, mīlestību cilvēkam sev līdzās. Nododot ceļojošo Miera lāpu no rokas rokā, no viena novada nākamajam, no savas valsts kaimiņu valstij, mēs dāvājam savas labās domas un savu labo gribu pasaulei. Tas ir veids, kas sapni par draudzīgu, mierpilnu un laimīgu dzīvi uz zemes, vērš par realitāti.

Miera skrējiena miera lāpu pirmoreiz tika iedegta pirms 30 gadiem – 1987.gada 27.aprīlī – pie ANO mītnes Ņujorkā to  iededza šī skrējiena idejas autors, Gandija miera prēmijas un UNESCO Miera balvas laureāts filosofs, sportists, mūziķis un mākslinieks Šri Činmojs. Šo 30 gadu laikā lāpa ir ceļojusi visos kontinentos,  pacēlusies  pasaules augstākā kalna virsotnē un pat pabijusi kosmosā.

Latvijā Miera skrējiens pirmoreiz viesojās 1993.gadā. Kopš tā laika Latvija šajā labas gribas akcijā ir piedalījusies jau vairāk kā piecpadsmit reizes, izskrienot cauri daudziem novadiem un viesojoties visās lielākajās Latvijas pilsētās.

Vecāku forumā Jūrmalā tika skaidrotas gaidāmās izmaiņas mācību saturā