Viegli lasīt

Esiet sveicināti Augšdaugavas novadā!

Esiet sveicināti Augšdaugavas novadā!

Daugavas līkumi, skaistākie rieti un saullēkti, savvaļas zirgi un dzērvju klaigas, krāšņas muižas un pilis, gardi ēdieni un viesmīlība – tas ir Augšdaugavas novads, vieta kur satiekas Sēlija un Latgale!

Šeit atrodas vairāku izcilu personību bērnības vietas. Tās vēl aizvien iedvesmo ar īpašu noskaņu, apkārtējo dabu, cilvēkiem un dzīvesstāstiem – Raiņa māja Berķenelē, Vecā Stendera bērnības sapņu zeme, Latgales atmodas darbinieku brāļu Skrindu dzimtas muzejs, vīnogu tēva Paula Sukatnieka “Apsītes” un Parīzes māksliniecei Valentīnai Zeilei veltītā ekspozīcija Naujenes novadpētniecības muzejā.

26 814

Iedzīvotāju skaits

Augšdaugavas novadā ir elpu aizraujoša daba – Dvietes paliene, kas ir pasaules mēroga migrējošo putnu ligzdošanas vieta, dabas parks “Daugavas loki”, kur Daugava met gleznainus līkumus, dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa”, kur atrodas teiksmām apvītie dzidrie ezeri. Te var draudzīgā pulkā apskaut Latvijā lielāko laukakmeni — Nīcgales Lielo akmeni un dzirdēt seno Bebrenes dzirnavu rūkoņu.

Gardēžus vienaldzīgus neatstās Sēlijas un Latgales saimnieču kulinārais mantojums un viesmīlība. Ar skaistiem un praktiskiem darinājumiem pārsteigs prasmīgie amatnieki. Aktīvās atpūtas cienītāji var pacelties mākoņos, lai baudītu novada gleznaino ainavu, lecot ar izpletni. Ziemā gaida elpu aizraujošs brauciens ar slēpēm vai sniega dēli Egļukalna trasē, bet laivotājus vilina Daugavas upes straume un Augšdaugavas novada ezeri, kur saule rotājas.

Tieši šeit paveras lieliska un neatkārtojama iespēja iepazīt un sajust kultūrvēsturisko daudzveidību, senās tradīcijas un dabas krāšņumu, kas ikvienu aicina doties aizraujošā ceļojumā!

Uz tikšanos Augšdaugavas novadā!