Esam kopā ar ukraiņu tautu!

AKTUĀLI

Augšdaugavas novads atbalsta Ukrainas valsts suverenitāti, tās teritoriālo nedalāmību starptautiski atzītajās robežās, kā arī Ukrainas tautas tiesības pašiem demokrātiskā veidā lemt par savas valsts turpmāko likteni.

Aicinām novada iedzīvotājus uzņemt tos, kas devās bēgļu gaitās!

Допомога українським біженцям в Латвії

Звернутися по допомогу чи запропонувати допомогу
Підготовка до приїзду
Прибуття та перебування в Латвії
Притулок та посвідки на проживання
Житло
Можливості працевлаштування

Ласкаво просимо до Латвії!

Громадяни України, що були вимушені залишити свою країну у зв'язку з воєнним конфліктом, тепло приймаються Латвійською Республікою та її громадянами в цей непростий час. Ми готові надати Вам житло, харчування та іншу необхідну допомогу.

Якщо Ви - резидент України:

• При перетині кордону Латвії, звертайтеся 24/7 до Фонду інтеграції суспільства за цілодобовим телефоном: +371 27380380, там Ви зможете отримати інформацію про всі види підтримок (посвідки на проживання, місце проживання, робочі місця, харчування, медикаменти, школи для дітей, та інше)
  • Допомогу у Ризі забезпечать за цілодобовим телефоном +371 80000800
  • Telegram: t.me/ukrainelatvia

Ir iespēja ziedot

Informējam, ka palīdzēt var arī finansiāli, ziedojot līdzekļus portālā Ziedot.lv, kur ir atvērts ziedojumu vākšanas paziņojums Ukrainas atbalstam.

Saziedotos līdzekļus palīdz nogādāt Aizsardzības ministrija. Lielākoties tiek iepirkta degviela un pirmās palīdzības preces.

Līdz 8. martam 84 809 cilvēki no Latvijas jau ziedojuši vairāk nekā 5,75 miljonus eiro.

Sīkākai informācijai: ziedot.lv.

Par iespējām ziedot dažādas preču grupas iesakām interesēties biedrībā “Palīdzēsim viens otram” mājaslapā, vai biedrības Facebook lapā.

Par bēgļu uzņemšanu

Lūdzam nedoties uz Ukrainas robežu, ja jums nav zināms konkrēts cilvēks, kam brauciet pakaļ!

Šoferiem, kuri gatavi braukt uz Polijas - Ukrainas robežu jāaizpilda šī kontaktforma.

Ir izstrādāts skaidrs algoritms par mājokļiem. Pirmais solis, ierodoties Latvijā, ir zvans Valsts robežsardzei. Visa informācija latviski, ukrainiski un angliski ir pieejama Iekšlietu ministrijas kanālos.

Privātpersonām, kas vēlas palīdzēt ar izmitināšanas iespējām, aicinām pieteikties caur anketu.

Anketa Ukrainas iedzīvotājiem, kas dodas uz Latviju.

Ministrijas sagatavotā informācija par bēgļu uzņemšanu.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus saglabāt mieru un informāciju iegūt tikai no pārbaudītiem un uzticamiem avotiem!

Deputāti pieņem iedzīvotājus