No 15. janvāra līdz 29. februārim LSK ukraiņiem dalīs atbalsta kartes

AKTUĀLI

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ar Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas (SSKSPF) atbalstu no 2024. gada 15. janvāra līdz 29. februārim dalīs atbalsta kartes, kas tiek izsniegtas šādām Ukrainas iedzīvotāju kategorijām, kuriem ir pagaidu aizsardzība Latvijā:

  1. cilvēki, kas vecāki par 60 gadiem un viņu ģimenes, kurām ir trūcīgas vai maznodrošinātas statuss, ko apliecina Sociālā dienesta izsniegta derīga izziņa par attiecīgo statusu; 
  2. pieaugušie cilvēki ar invaliditāti, kuri ir vecāki par 21 gadiem un kuriem ir kurām ir trūcīgas vai maznodrošinātas statuss, ko apliecina Sociālā dienesta izsniegta derīga izziņa par attiecīgo statusu. Pieņemtas tiek Latvijas un Ukrainas invaliditātes apliecības.
  3. ģimenes, kas iebraukušas Latvijā mazāk par trim mēnešiem un kuras saņēmušas izziņu no Sociālā dienesta par krīzē esošas ģimenes statusu.

Atbalsta kartes 100,00 EUR vērtībā tiek izsniegtas LSK iepirkumu konkursa ietvaros, kurā uzvarēja veikalu ķēde MAXIMA. Kartes tiks izsniegtas Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes katrai personai, kas atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem.

Aicinām savlaicīgi sazināties ar LSK reģionālās komitejas koordinatoru, lai iepriekš pieteiktos Atbalsta kartei un vienotos par tās saņemšanas laiku un vietu.

Dienvidlatgales reģions (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils): reģionālais koordinators: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv, +371  28206267, +371  25751843 (LSK Daugavpils komiteja).

Plašāka informācija: tel. +371 29407177,  +371 67336651, secretariat@redcross.lv.

LSK 2023. gada aprīlī uzsāka Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālo biedrību federācijas (SSKSPF) finansiāli atbalstīto projektu Ukrainas krīzes un tās ietekmēto valstu ārkārtas programmā.

!!!

Латвійський Червоний Хрест (ЛЧХ) за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця (МФТЧК і ЧП ) з 15 січня по 29 лютого 2024 року буде видавати одноразову допомогу у вигляді карток підтримки  наступним категоріям українців, що мають тимчасовий захист у Латвії: 

  1. люди віком старше 60 років, родина яких має статус малозабезпеченої або нужденної родини, що підтверджується діючою довідкою про відповідний статус;
  2. дорослі люди з інвалідністю віком від 21 року, що мають статус малозабезпеченої або нужденної родини, що підтверджується діючою довідкою про відповідний статус. Приймаються посвідчення про інвалідність латвійського та українського зразків;
  3. родини, що приїхали до Латвії менше трьох місяців та мають довідку від соціального департаменту про надання їх родині статусу родини у кризовій ситуації.

Сім’ї громадян України зможуть отримати картки підтримки на суму 100,00 євро в мережі магазинів MAXIMA, що перемогла в конкурсі на закупівлю ЛЧХ, на кожну людину, що відповідає вищезазначеним критеріям.

Просимо завчасно зв’язатися з регіональним координатором ЛЧХ для попереднього оформлення картки підтримки та узгодження часу та місця її отримання.

  • Південна Латгалія (Augšdaugavas, Krāslavas novads, Daugavpils). Регіональний координатор: Jūlija Kraponova, Tatjana Dzene, lsk.daugavpils@redcross.lv,  +371 28206267, +371 25751843 (комітет ЛЧХ Даугавпілса).
Idejas ziemas brīvdienām Augšdaugavas novadā