Kļūsti par lasītāju

Aicinām ikvienu izmantot iespēju un kļūt par attālinātu Augšdaugavas novada bibliotēku kopkataloga lietotāju. Šis pakalpojums paver iedzīvotājiem plašas iespējas bez maksas lasīt e‑grāmatas platformā 3td e-grāmatu bibliotēka, kā arī iegūt iespēju izmantot datubāzi Letonika.lv.

Ja vēlaties kļūt par lasītāju kādā no šīm bibliotēkām:

Ambeļu pagasta bibliotēka
Biķernieku pagasta bibliotēka
Demenes pagasta bibliotēka
Dubnas pagasta bibliotēka
Kalkūnes pagasta bibliotēka
Kalupes pagasta bibliotēka
Laucesas pagasta bibliotēka
Laucesas pagasta Mirnija ciema bibliotēka
Līksnas pagasta bibliotēka
Maļinovas pagasta bibliotēka
Medumu pagasta bibliotēka
Naujenes tautas bibliotēka
Nīcgales pagasta tautas bibliotēka
Salienas pagasta bibliotēka
Skrudalienas pagasta Silenes bibliotēka
Sventes pagasta bibliotēka
Tabores pagasta bibliotēka
Vaboles pagasta bibliotēka
Višķu pagasta bibliotēka

Ja vēlaties kļūt par lasītāju kādā no šīm bibliotēkām*:

Ilūkstes pilsētas centrālā bibliotēka
Ilūkstes pilsētas bērnu bibliotēka
Bebrenes pagasta bibliotēka
Dvietes pagasta bibliotēka
Eglaines pagasta bibliotēkas
Pilskalnes pagasta bibliotēka
Subates pilsētas bibliotēka
Šēderes pagasta bibliotēka
Šēderes pagasta Pašulienas bibliotēka

*drīzumā tiks iespējota tiešsaistes reģistrēšanās

Aicinām zvanīt pa tālr. 65462435, 28603144 vai rakstīt uz e-pastu: ilukstesbiblioteka@inbox.lvnovadabiblioteka@ilukste.lv


tad jāaizpilda tiešsaistes anketa.


Kad anketa tiks nosūtīta, bibliotekārs veiks jaunā lietotāja reģistrāciju un uz anketā norādīto e-pastu aizsūtīs autorizācijas datus (lietotājvārdu un paroli).

Kļūstot par attālināto lietotāju, varēs izmantot visus piedāvātos pakalpojumus izvēlētajā bibliotēkā un pirmajā apmeklējuma reizē būs nepieciešams uzrādīt personas apliecinošu dokumentu.

Tie, kas jau ir reģistrēti kā bibliotēkas lietotāji, taču vēlas iegūt attālinātās piekļuves datus platformai 3td e-grāmatu bibliotēka un/vai datubāzei Letonika.lv, aicināti sazināties ar bibliotēku, rakstot uz e-pastu biblioteka@naujene.lv vai zvanot 65450246.

Sīkāk par piedāvātajiem resursiem:

  • Bezmaksas e-grāmatu platforma 3td e - grāmatu bibliotēka šobrīd satur vairāk nekā 300 grāmatas latviešu valodā. Starp tām ir gan latviešu autoru darbi, gan tulkotā literatūra no vadošajām Latvijas izdevniecībām, turklāt katru nedēļu bibliotēku papildina trīs līdz deviņi jauni izdevumi. Informatīvas kampaņas #Ēkultūra ietvaros ir palielināta izsniedzamo grāmatu skaits vienam lasītajam līdz 18 e - grāmatām mēnesī.
  • Letonika.lv  piedāvā tulkojošās un skaidrojošās vārdnīcas, enciklopēdijas, kā arī dažādu mācību priekšmetu digitālo saturu. Sadaļā “Lasītava” pieejami latviešu daiļliteratūras pilnteksti 5. – 12. klašu skolēniem, Latvijas Kultūras kanona grāmatas u.c. latviešu oriģinālliteratūra.