ŠOVASAR NOVADA JAUNIEŠIEM TIKS RĪKOTAS 3 NOMETNES KONKURSA IETVAROS

Projekta apraksts

Otro gadu pēc kārtas tika izsludināts Daugavpils novada jauniešu brīvā laika organizēšanas projektu konkurss ar mērķi atbalstīt jauniešu brīvā laika organizēšanu un neformālās izglītības nometņu norisi Daugavpils novadā. Tika saņemti 5 pieteikumi no Laucesas, Višķiem, Salienas, Ambeļu un Kalkūnes pagastiem.

Izvērtējot saņemtos pieteikumus, Vērtēšanas un pārraudzības komiteja nolēma piešķirt finansējumu 3 projektiem:

  1. Salienas vidusskolas projektam “ES – SAVAI DZIMTENEI!” (23,25 punkti). Nometnes norisināsies no 2014. gada 7. jūlija līdz 18. jūlijam, kur piedalīsies 18 Salienas pagasta jaunieši vecumā no 13 līdz 17 gadiem. Sadarbībā ar 309. Daugavpils jaunsargu vienību nometnes dalībniekiem būs iespēja apgūt tādas praktiskas zināšanas kā telts uzstādīšana, ugunskura ierīkošana, pirmās palīdzības sniegšana, orientēšanās un kartes lasīšana u.c. Nometnes noslēgumā notiks arī ģimenes starts “Mēs esam supervaroņi!”
  2. Birznieku pamatskolas projektam “Jauniešu nometnes “Amatu varavīksne” organizēšana Laucesas pagastā” (19,63 punkti). No 2014. gada 28. jūlijam līdz 1. augustam 15 Laucesas pagasta jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem varēs apgūt jaunas prasmes dažādās radošajās darbnīcās, kā floristika, aušana, kokapstrāde, suvenīru izgatavošana, kā arī T-kreklu krāsošana, izmantojot karstās batikas tehniku. Nometnes ietvaros jaunieši tiksies arī ar Daugavpils novada tautas meistariem un apmeklēs Tērvetes dabas parku.
  3. Višķu pagasta jauniešu biedrības “VJCS” projektam “MANAS 5 MAŅAS” (16,28 punkti). No 2014. gada 7. jūlija līdz 11. jūlijam 15 Višķu pagasta jaunieši vecumā no 13 – 15 gadiem apgūs pirmās palīdzības sniegšanu, kopā ar speciālistiem iepazīs sevi un pārrunās personīgās higiēnas nozīmi. Sadarbībā ar Dagdas novada jauniešu centru, ko nometnes dalībnieki arī apmeklēs, dalībnieki imitēs mūzikas instrumentus, izmantojot savu balsi, mācīsies viens otram uzticēties, piedaloties “Uzticības takā”, kā arī pārrunās par drošas vides veidošanu ar vienaudžiem klātienē un internetā.

Izsakām lielu pateicību visiem projektu iesniedzējiem, kā arī novēlam aktīvas, krāsainas un interesantas šo nometņu norises dienas Daugavpils novada jauniešiem, lai būtu, ko atcerēties!

Informācijai:
Iluta Kriškijāne
Jaunatnes lietu projektu koordinatore
iluta.kriskijane@dnd.lv
26364925

IR IZSLUDINĀTS DAUGAVPILS NOVADA JAUNIEŠU BRĪVĀ LAIKA ORGANIZĒŠANAS PROJEKTU KONKURSS!