Projekts DigitAll

Projekta apraksts

Projekta nosaukums:DigitAll
Programma:Projekts tapis ar “Erasmus+: Jaunatne darbībā” finansiālo atbalstu.
Projekta vadošais partnerisYOUNG MEN'S CHRISTIAN ASSOCIATION PARTHENOPE [ACRONYM] YMCA PARTHENOPE ONLUS
Īstenošanas laiks:13.09.-23.09.2019
Kontaktinformācija:Jeļena Žukova Daugavpils novada kultūras pārvaldes projektu vadītāja, jelena.zukova@dnkp.lv Tālr.:25611544

Projekta vadošais partneris YMCA Parthenope ONLUS (Itālija) uzsver: “Mēs vēlējamies izveidot projektu, kas sniegtu iespējas visiem jauniešiem radoši izpausties izmantojot foto un video sniegtās iespējas, darbojoties kopā  ar jauniešiem  ar īpašam vajadzībām, vai jauniešiem, kas ir saskarē ar cilvēkiem ar kustību traucējumiem, respektīvi, kas šo pasauli redz savādāk.”

No 13. līdz 23. septembrim jaunieši no Itālijas, Ungārijas, Rumānijas, Slovākijas, Lietuvas un Latvijas piedalījās ERASMUS + programmas jauniešu apmaiņas projektā Torre del Greco, Itālijā. 10 dienu laikā jaunieši apguva  radošas fotogrāfijas pamatprincipus, guva iedvesmu pie Vezuva vulkāna krātera, meklēja radošumu un skaistākos kadrus pilsētā pie jūras Sorento un mēģināja iedzīvoties zudušās pilsētas ielās Pompejā. Savu ikdienu jaunieši pavadīja pilsētā Torre del Greco, kur ar citu valstu jauniešiem iedziļinājās bērnībā un  sajūtās,  kas mūs darīja laimīgus.  Nebija viegli pārvarēt valodu robežu, bet kontaktējoties ar citiem neformālās spēlēs, grupu darbos un diskusijās, novada jaunieši ātri nojauca sociālās un kultūras barjeras, tādējādi radot draudzīgu un tolerantu vidi.

Galvenie projekta mērķi tika sasniegti: motivēt jauniešus izmantot tehniskās ierīces un to sniegtās iespējas. Foto, video un simbolisms veido mākslu, kas ir universāla valoda, kuru var saprast ikviens. Darbnīcās iegūtās prasmes noderēs ikdienā, nākotnes profesijas vai turpmākas karjeras izvēlē, popularizējot radošumu sociālajos tīklos. Projekta noslēgumā jaunieši saņēma Eiropas sertifikātus Youthpass, kas apliecina apgūtās prasmes.

Mārtiņš projekta dalībnieks atzīst: “Šī bija mana pirmā pieredze Erasmus+ programmā, pieteicos tāpēc ka vienmēr esmu gatavs jauniem izaicinājumiem. Tā bija unikāla iespēja iepazīties ar tik dažādiem cilvēkiem, apgūt lietderīgas lietas, kuras man noderēs nākotnē, protams esmu ieguvis daudz jaunu draugu, uz dzīvi tagad raudzīšos ar nedaudz savādāku skatījumu.”

Paveikto  projekta laikā var apskatīties  Facebook grupā https://www.facebook.com/DigitAll-Erasmus-277099619527847/  un Youtube kanālā.

“Zarasu rajona un Daugavpils novada mazaktīvo teritoriju iedzīvotāju radošuma un uzņēmējdarbības aktivitātes atbalstīšana, izmantojot sociālkultūras pasākumus (Radītu, lai paliktu)”