Izstāde “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana”

Projekta apraksts

Piektdien, 2018. gada 8. novembrī plkst. 15:00 Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa”, Dobeles iela 30, Daugavpilī tiks atklāta izstāde, kas tapa Latvijas valsts simtgades ietvaros notikušajās fotoakcijās visos Daugavpils novada pagastos. Pēc izstādes iedzīvotāji  tiek laipni aicināti uz filmas „Vienīgā fotogrāfija” skatīšanos. Filma atspoguļo notikumus 1918. gada 18. novembrī un pierāda, cik liela var būt vienas fotogrāfijas nozīme vēsturisko notikumu kontekstā.

Izstādē  “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana” varēs aplūkot 19 lielformāta fotogrāfijas,  kuru autori ir gan profesionāli mākslas fotogrāfi, gan jauni fotomākslas entuziasti, kas bija cieši saistīti ar konkrēto pagasti: I. Pličs, L.Onzuls, I. Znotiņš, V.Cigankovs, V. Kundziņš, V. Ošiņš, A. Kivrins, O. Kuzmina, V. Platace, I. Kižlo, L. Vaidere, I. Kavecka, R. Portnojs, M. Gnezdova, G. Kaminskis, J. Ondzule.

Daugavpils novada kultūras iestādes šī gada pagasta pasākumos aicināja iedzīvotājus sanākt kopā un pašiem veidot daudzkrāsainas un mūsdienīgas foto liecības par sevi Latvijā,  kas kalpos kā vietas un cilvēku vēstījums nākamajiem simts valsts gadiem. Piedalīties fotoakcijā īpaši tika aicinātas personības, kas sniegušas ieguldījumu pagasta, novada un valsts attīstībā, spējušas iedvesmot līdzcilvēkus un dalījušās ar savām prasmēm un zināšanām.

Ambeļu, Biķernieku, Demenes, Dubnas, Kalkūnes, Kalupes, Laucesas, Līksnas, Maļinovas, Medumu, Naujenes, Nīcgales, Salienas, Skurdalienas, Sventes, Tabores, Vaboles, Vecsalienas un Višķu pagastu veidotie pasākumi un uzņemtās fotogrāfijas apliecina, ka arī mazos, no lieliem kultūras centriem attālinātos ciemos pastāv piederības sajūta savai mājai, ciemam, pagastam un valstij, un katrs iedzīvotājs var droši sacīt:  „ES ESMU LATVIJA!”.

Fotoliecību nozīme mūsu novadā tika aktualizēta jau pavasarī, kad skolu jaunieši ielūkojās senās fotogrāfijas un kopā ar fotomāksliniekiem izvērtēja to formu un saturu. Jaunieši tika mudināti aizdomāties par cilvēku un laiku dažādos Latvijas vēstures posmos, kā arī aicināti tvert šodienas mirkļus fotogrāfijās tā, lai tie nodotu savu stāstu nākamajām paaudzēm.

Izstāde būs apskatāma  līdz 21. decembrim.

Video: Izstāde "Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšana" FOTOGALERIJA Sagatavoja: Daugavpils novada kultūras pārvaldes projektu vadītāja Jeļena Žukova, tālr. 25611544             

Daugavpils novada pārstāvji piedalījās projekta “Aging in Comfort” konferencē Rēzeknē