Zobu veselībai un Eiropas dienai veltītais pasākums jauniešiem

Jaunatnei

6. maijs bija ļoti saturīga diena gan bērniem, gan jauniešiem. Skrudalienas, Salienas un Tabores pagastos bērniem vecumā no 3 līdz 8 gadiem bija iespēja apmeklēt lekciju “Mutes dobuma higiēna un slimības profilakse”, kuru organizēja jauka jauniete no Tabores pagasta Jurāte Šeškena, zobārsta asistente un tagad arī Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības fakultātes 1.kursa Zobu higiēnistu studiju programmas studente kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Ināru Lapkovsku. Pasākuma laikā bērniem un vecākiem tika stāstīts par kariesa attīstību, veselīgu uzturu, pareizu zobu tīrīšanu. Bērni pielietoja iegūtās zināšanās, spēlējoties un rādot uz modelīša, kā tīrīt zobus. Kā arī katrs bērns saņēma vērtīgas balvas, lai rūpētos par savu veselību.

Pasākumam bija turpinājums arī jauniešiem. Sadarbībā ar Tabores pagasta bibliotēku bija organizēts pasākums, kurš veltīts mūsu mīļajai Latvijai, kā arī Eiropas dienai. Jaunieši pulcējās pie balta galdauta klāta galda. Pie tējas tases jaunieši iepazinās ar jauno Tabores pagasta bibliotēkas vadītāju, stāstīja par sevi, savu hobiju, izteica vēlējumus mūsu valstij, kā arī dalījās viedoklī par to, kādu vēlas redzēt mūsu valsti nākotnē. Pēc tam jaunieši piedalījās viktorīnā, kas tika veltīta Demokrātiskai nedēļai un Eiropas dienai. Kā arī bija veltīts laiks radošumam. Jaunieši zīmēja Latvijai veltītu plakātu.

Bija brīnišķīga kopā būšana, jo pēc tam draudzīgā lokā jaunieši dalījās savās atmiņās no bērnības, jaunības un pat dalījās ar interesantiem brīžiem no savas dzīves, kurus līdz šim laikam, iespējams, nevienam nav stāstījuši.

Informāciju sagatavoja jaunatnes lietu speciāliste Ināra Lapkovska

Augšdaugavas novadā un Daugavpilī notiks plānveida militārās mācības