Augšdaugavas novadā un Daugavpilī notiks plānveida militārās mācības

AKTUĀLI

No 13. līdz 14. maijam Augšdaugavas novada Līksnas, Vaboles un Kalupes pagastu teritorijās notiks plānveida militārās mācības, lai uzturētu un pilnveidotu vienības kaujas spējas, kurās piedalīsies Zemessardzes 34. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri.

Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.klustikaravirs.lv sadaļā dienests Zemessardzē. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā notiks īslaicīga zemessargu un karavīru izvēršanās apvidū, kā arī militārā transporta pārvietošanās pa koplietošanas un piegulošajiem mazākas nozīmes ceļiem Daugavpils valstspilsētā un Augšdaugavas novadā.

Augšdaugavas novadā uzdevuma izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.

Aicinām Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

Fotogrāfija: Imants Suveizda

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 3.Latgales brigādes
Komunikācijas daļa
Tālrunis: 26192444
e-pasts: ruta.bernane@mil.lv

Atklātais Latgales reģiona mūzikas skolu ansambļu konkurss