Zivju resursus plānots papildināt ar līdakām un zandartiem

AKTUĀLI

29. februārī Augšdaugavas novada domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu iesniegt Zivju fondam atbalsta saņemšanai projekta ideju par novada zivju resursu papildināšanu ar līdaku mazuļiem.

Zivju mazuļus plāno ielaist Demenes pagasta Dārza ezerā (1700 gab.), Medumu pagasta Lielajā Ilgas ezerā (3500 gab.), Medumu ezerā – 26 000 gab.

Projektu plānots īstenot līdz 31. oktobrim.

Plānotās kopējās izmaksas - 10 948 eiro, no kuriem Zivju fonds finansē 89% jeb 9743 eiro, bet atlikušo daļu pašvaldība.

Plāno ielaist arī zandartus

Tāpat plāno iesniegt līdzīgu projektu zandartu resursu papildināšanai. Līdz 31. oktobrim Smiļģinu ezerā (Skrudalienas pagastā) plānots ielaist 5000 zandartu.

Plānotās izmaksas - 1573 eiro, no tām 89% ir Zivju fonda finansējums, bet atlikušos 11% līdzfinansēs ezera licencētās makšķerēšanas organizētājs SIA “URI”.

Zandartus plānots ielaist arī Kalupes pagasta Boltazarā (4000 gab.), Demenes pagasta Briģenes ezerā (13 000 gab.), Skrudalienas pagasta Bruņu ezerā (4000 gab.), Līksnas pagasta Koša ezerā (2000 gab.), Mazajā Kolupa ezerā (7000 gab.), Skrudalienas pagasta Sila ezerā (4000 gab.).

Šo ezeru projekta plānotais izpildes termiņš – 31. oktobris. Plānotās izmaksas – 10 696 eiro, no kuriem Zivju fonds finansē 89%, bet atlikušo daļu pašvaldība.

Višķu pagasta projekts

Tāpat tika atbalstīts priekšlikums pilnvarot Višķu pagasta pārvaldi zandarta mazuļu palaišanas projekta iesniegšanai Zivju fonda atbalsta saņemšanai Luknas ezerā. Plānotās kopējās izmaksas – 5662 eiro. No tiem 5039 eiro ir Zivju fonda finansējums, bet 622 eiro – Višķu pagasta līdzfinansējums no makšķerēšanas ieņēmumiem.

Informēs sabiedrību par zivju resursiem Daugavā

15. februāra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu iesniegt Zivju fondam projektu “Sabiedrības informēšana par zivju resursiem Augšdaugavas novadā”.

Tā mērķis ir informēt sabiedrību par Augšdaugavas novada vēsturiskiem lomiem Daugavas upē, ka arī izglītot bērnus vides aizsardzības jautājumos, galveno uzmanību vēršot zivju resursu saudzīgai izmantošanai, atražošanai un aizsardzībai.

Projektu plānots realizēt līdz oktobra beigām. Plānotās izmaksas – 14 598 eiro, no kuriem 10 933 eiro ir Zivju fonda līdzfinansējums, 1351 eiro - Augšdaugavas novada līdzfinansējums, bet 2313 eiro līdzfinansēs SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs”.

“Medumu” skolas bērni mācīsies Sventes vidusskolā