“Medumu” skolas bērni mācīsies Sventes vidusskolā

29. februāra Augšdaugavas novada domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu, ka no 2024. gada 1. septembra beigs pastāvēt Sventes vidusskolas programmu īstenošanas vieta “Medumi”, kur tiek īstenota pamatizglītības programma (1. – 6. klase) un pirmsskolas izglītības programma.

Kā skaidro Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska, patlaban Medumos darbojas tikai viena - 5. klase un tikai pieci bērni apmeklē pirmsskolas grupu: “Nav rentabli, nav arī metodiski pareizi uzturēt skolu ar tik mazu izglītojamo skaitu. Bērnus no Medumiem vedīs uz Sventes vidusskolu, šis jautājums atrisināts ar Medumu pagasta pārvaldi, tādēļ problēmu ar pārvadājumiem nebūs.” Pēc viņas vārdiem, notika tikšanās ar “Medumu” izglītojamo vecākiem, kurā tika atbildēts uz visiem interesējosiem jautājumiem, un izskaidrota situācija. Vecāki atbalstīja šo lēmumu, jo Sventes vidusskolā bērniem būs daudz vairāk iespēju attīstībai. Sventē darbojas Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas filiāle, arī Augšdaugavas novada sporta skolas filiāle. Sventē ir plašākas iespējas nodarboties ar vieglatlētiku.

Medumu skolas telpas turpmāk apdzīvos Medumu Iespēju pamatskola, izmantojot to savām vajadzībām, tādēļ ēka tukša nepaliks.

Iecelta Augšdaugavas novada pašvaldības policijas priekšniece