Iecelta Augšdaugavas novada pašvaldības policijas priekšniece

29. februāra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti atbalstīja priekšlikumu iecelt Jūliju Maizīti par novada pašvaldības policijas priekšnieci.

Jūlija Maizīte ir mācījusies Medumu vidusskolā, Daugavpils Universitātē ieguva bakalaura grādu tiesībās un juristkonsulta kvalifikācijā, bet Rēzeknes augstskolā tika iegūts maģistra grāds tiesību zinātnē. No 2011. gada viņa darbojās Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā par vecāko inspektori. Izņemot dzimto latviešu valodu, Jūlija pārvalda arī angļu, lietuviešu un krievu valodu.

"Sākotnēji būs jāsakārto visi priekšnosacījumi, lai pašvaldības policija varētu sākt darboties pilnvērtīgi. Būs jāuzņem darbinieki, jānodrošina formastērpi, aprīkojums un transports," skaidro jaunieceltā priekšniece, piebilstot, ka pagaidām pašvaldības policijai nav tālruņa pa kuru varētu vērsties. Par to tiks ziņots atsevišķi.

Līdz domes lēmumam J. Maizītes kandidatūra bija jāsaskaņo ar Iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski, kurš nelika šķēršļus viņas virzīšanai šajā amatā.

Savus amata pienākumus jaunā pašvaldības policijas vadītāja sāks pildīt 11. martā. Sākotnēji Augšdaugavas novada pašvaldības policijas galvenā darbības vieta būs Vecstropos, taču nav izslēgts, ka Augšdaugavas novadā tiks atklāts vēl viens iecirknis. Domes sēdē, piemēram, izskanēja priekšlikums padomāt par iecirkņa atvēršanu otrajā Daugavas krastā - konkrēti Ilūkstē.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās Augšdaugavas novadā strādās 30 iecirkņi