Zināmi balvas “Boņuks” nominanti

AKTUĀLI

Februāra beigās jau devīto reizi tiks pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks”, tādēļ noskaidroti balvas pretendenti 17 nominācijās sabiedrības un kultūras, mūzikas un literatūras sadaļās.

"Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, aptverot ne vien Latgales reģionu, bet arī latgaliskās aktivitātes citur Latvijā un pasaulē.

Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā.

Šogad pretendentu skaits sasniedza rekordlielu skaitu – balvai tika pieteikti 162 cilvēki, notikumi un aktivitātes, kopējam pieteikumu anketu skaitam sasniedzot 195 anketas. No saņemtajiem pieteikumiem tika izvērtēti pretendenti, kas atbilda balvas nolikumam. No Daugavpils novada šogad balvai nominācijā "Labākais izdevums/grāmata" ir nominēta Annas Lazdānes grāmata "“Viensētu koka arhitektūras savdabība Dienvidlatgalē”, savukārt nominācijā "Labākais sniegums šlāgermūzikā" - grupa "Dvinskas muzikanti" ar dziesmu "Hei, brouļ latgalīt".

Vairāk par pārējām nominācijām un pretendentiem var izlasīt šeit - http://www.lakuga.lv/2017/02/13/zynomi-latgalisu-kulturys-goda-bolvys-bonuks-2016-nominanti/
Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonija notiks šī gada 26. februārī 16.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē.
Par Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktoru tiek virzīts R.Margevičs