Ziemassvētku laiks Maļinovas pagastā

AKTUĀLI

Maļinovas pagasta saieta namā visu decembra mēnesi norisinājās dažādas radošās darbnīcas. Katra nodarbība tika plānota dažādu paaudžu, mazajiem un lielajiem apmeklētājiem, paveicami darbi: telpu un eglītes rotājumu veidošana un rotāšana, Ziemassvētku dziesmu mācīšanās un dziedāšana, apsveikuma kartiņu izgatavošana un piparkūku cepšana.

Priekš bērniem visinteresantākais darbiņš šķiet bija piparkūku cepšanas diena. Gan bērni, gan pieaugušie aktīvi piedalījās piparkūku cepšanas procesā: rullēja mīklu, ar formiņām un nazi izgrieza no mīklas dažādas figūriņas, sirsniņas, eglītes un zvaniņus. Piparkūku cepšanas procesā galvenais bija lai piparkūkas nepiedeg, tad nu vērojām uzmanīgi šo procesu. Daži jau kādreiz ir cepuši piparkūkas mājās, bet daudzi to nekad nav darījuši. Kad piparkūkas bija gatavas, sekoja glazūras vārīšana un  piparkūku dekorēšanas process, kurš īpaši atnesa visiem prieka emocijas. Rezultāts bija sasniegts – ar burvīgo piparkūku smaržu saieta namā ienāca svētku noskaņa.

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas un Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi pie Valsts prezidenta