Ziemassvētku atklātņu konkursā bērni lielākoties atainoja svētku eglīti

AKTUĀLI

Jau vairākus gadus par jauku tradīciju kļuvis Augšdaugavas novada pašvaldības Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļas rīkotais Ziemassvētku atklātņu konkurss, kurā piedalīties aicināti Medumu speciālās pamatskolas audzēkņi. Turpinot tradīciju, arī šogad skolas audzēkņi radījuši ļoti skaistus un radošus zīmējumus svētku noskaņās.

Skolēniem tika piedāvātas četras tēmas: Klusa nakts, svēta nakts; Eglīte smaržo un mirdz; Balts sniedziņš krīt uz skujiņām; Gaisā piparkūku smarža.

Pēc konkursa nolikuma konkursantiem tika dots uzdevums uz A4 formāta lapas veidot vizuālās mākslas darbus jebkurā tehnikā – tas varēja būt zīmējums, gleznojums, grafika vai citā tehnikā veidots darbs. Konkursam tika iesniegti 20 darbi, no kuriem žūrijas komisija izvēlētās trīs labākos, kas tiks izmantoti svētku atklātnītēm. Jāteic, ka visi iesniegtie darbi ir ļoti rūpīgi veidoti, skaisti un radoši, tāpēc izraudzīties no tiem trīs labākos bija sarežģīti. Vērtējot darbus, žūrija ņēma vērā to atbilstību tēmai un nolikuma prasībām, kā arī izpildījuma kvalitāti un oriģinalitāti. Šogad bērni lielākoties savos zīmējumos atainojuši koši rotātas svētku egles.

Ziemassvētku apsveikumiem tika izraudzīti trīs darbi – 7. a klases audzēkņa Markusa Valaiņa darbs “Klusa nakts, svēta nakts”, 9. a klases audzēkņa Henrika Otsa Subotjalo darbs “Piparkūku smarža” un 4. a klases skolnieces Līnas Gončares darbs “Ziemassvētku egles”.

Markusa darbiņš tiks izmantots Ziemassvētku atklātnēm, kas tiks sūtītas pa e-pastu, Līnas zīmējums tiks izmantots svētku apsveikumam pašvaldības mājas lapā www.augsdaugavasnovads.lv un sociālajos tīklos, savukārt Henrika Otsa darbs jau priecē izdevuma “Augšdaugavas Novada Vēstis” lasītājus.

Savu simpātiju balvu piešķīris Augšdaugavas novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe, kurš izraudzījās 7. a klases audzēknes Viktorijas Kudrainickas zīmējumu “Ziemassvētki pasakā”, savukārt Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska izvēlējās 4. a klases audzēknes Vasilisas Koncevajas darbu “Dāvanu laiks”.

Simpātiju balvu piešķīra arī Informācijas un sabiedrisko attiecību nodaļa, kura izvēlējās 6.a klases skolnieces Līgas Potašenko darbu “Ziemassvētku rūķis”.

Ikviens no konkursa dalībniekiem saņēma Pateicības un saldas dāvanas. Mēs pateicamies ikvienam bērnam par ieguldīto darbu un rūpību, kā arī skolotājai Viktorijai Celminskai – par skolēnu iedrošināšanu, profesionalitāti un palīdzību konkursa norisē. 

Visus bērnu zīmējumus var aplūkot pašvaldības mājas lapas fotogalerijā.

Zemnieku saimniecība “Kotiņi” apdāvināja novada sociālās iestādes