Zemessardzes 3. Latgales brigādē notiek militārās pamatapmācības kurss jaunajiem zemessargiem

Pašvaldība

No 12. jūlija līdz 2. augustam Zemessardzes 3. Latgales brigādes mācību poligonā „Meža Mackeviči”, Vaboles pagastā, Daugavpils novadā notiek zemessargu militārās pamatapmācības kurss, kurā piedalās aptuveni 80 jaunie zemessargi.

Pamatapmācības nometnē piedalīsies zemessargi no visiem sešiem Zemessardzes 3. Latgales brigādes bataljoniem, kā arī zemessargi no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes.

15.jūlijā notiks Zemessardzes 3. Latgales brigādes Militārās pamatapmācības nometnes svinīgā atklāšanas ceremonija, kurā piedalīsies Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Gunārs Vizulis un bataljonu komandieri.

Militārās pamatapmācības 1. līmeņa kursā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, gūs ieskatu topogrāfijā, ierindas apmācībā, kā arī medicīnā, sakaru apmācībā un saistošajos normatīvajos aktos. Zemessargiem būs iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt militāro iemaņu pamatus.

Apmācību organizē Zemessardzes 3. Latgales brigāde un to nodrošina  brigādes visu bataljonu instruktori.

Zemessardzes dienestā uzņemto zemessargu apmācība notiek, pielietojot nometnes modeli, kur zemessargi militārās pamatiemaņas apgūst nepārtrauktā laika posmā. Šāda veida militārās pamatapmācības nometnes notiek kopš 2015. gada.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē un Zemessardzes 56. kaujas nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī, kā arī Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā.

Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzē uzņem Latvijas pilsoņus, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu, bet nav vecāki par 55 gadiem. Informācija par prasībām uzņemšanai Zemessardzē ir atrodama Zemessardzes mājas lapas www.zs.mil.lv sadaļā – Pievienojies.

Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, darbu sācis arī Zemessardzes vienotais diennakts tālruņa numurs – 1811.

 

Uzzini vairāk par pieteikšanos Zemessardzei:

Zvani:  1811

Raksti: esizemessargs@mil.lv

Ieskaties: www.zs.mil.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

dižkareive Ruta Bernāne

Zemessardzes 3. Latgales brigādes

Civilmilitārās sadarbības speciāliste

Tālrunis: 26192444

E-pasts: ruta.bernane@mil.lv

Parakstīts sadarbības nolīgums ar Nacionālo Polockas vēstures un kultūras muzeju-rezervātu