Zelta rudens Sventes pagasta senioru dzīvē

AKTUĀLI

Pensionēšanās vecums jeb dzīves rudens ir tikai jaunu ieceru sākums, laiks, kad piepildīt vēlēšanās, kuru īstenošanai agrāk pietrūka laika. Bērni kļuvuši savā dzīvē patstāvīgi, darba gaitās vairs nav jādodas un savu ikdienu var plānot brīvi pēc saviem ieskatiem. Protams, mūsu iespējas nav tik plašas, kā senioriem bagātākās valstīs, kuri, piemēram, var atļauties ceļot uz tālām zemēm, apgūt lidmašīnas pilota prasmes vai nodarboties ar ekstremāliem sporta veidiem. Tomēr arī mums ir iespēja interesanti atpūsties, nodarboties ar kādu vaļasprieku un attīstīt savus talantus. Par labu piemēru mums kalpoja Daugavpils pensionāru un invalīdu dienas centra “Saskarsme” apmeklējums, atzīmējot centra 15 gadu jubileju.  Šajā dienas centrā notiek dažādi interešu pulciņi, tāpat varējām aplūkot sagatavotu gleznu izstādi un izbaudīt amatieru koncertu. Šis apmeklējums mums kalpoja par brīnišķīgu piemēru, kam līdzināties.

Arī Sventes pagastā ir aktīvi seniori, kuri darbojas interešu grupā “Sventes pērlītes”. Sadarbībā ar Sventes tautas nama direktoru Viktoru Petaško, sociālo darbinieci Edīti Ploni un ar pagasta pārvaldes atbalstu, mēs organizējām senioru atpūtas vakaru. Apmeklētāji varēja aplūkot mūsu darinājumu izstādi, nodegustēt tēju, dažādus ievārījumus un sīrupus. Par garšīgāko ievārījumu tika atzīsts cidoniju un valriekstu ievārījums, bet par oriģinālāko – burkānu un citrona džems. Izstādē bija vērojamas dažādas rudens veltes – mežā ievāktas ogas, dārzā audzēti augļi un dārzeņi. Pasākumā piedalījās arī Daugavpils novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova un Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, kuras pensionārus apsveica ar Starptautisko senioru dienu, pateicās par aktīvu dalību pagasta sabiedriskajā dzīvē un pasniedza Pateicību interešu grupas “Sventes pērlītes” vadītājai Veronikai Meinartei.

Viktors Petaško izklaidēja seniorus ar interesantiem faktiem par dažādiem pasaules rekordiem, ko paveikšu seniori. Izrādās, ka arī mūsu pagastā ir rekordiste – tā ir Helēna Pilace, kura 42 gadu laikā, kopš viņai ir autovadītājas tiesības, ne reizi nav pārkāpusi ceļu satiksmes noteikumus un saņēmusi sodu. Tam par godu, viesu klātbūtnē, viņai bija iespēja pavizināties improvizētā automašīnā.

Pasākuma dalībnieki sirsnīgi aplaudēja un dziedāja līdzi ansamblim “Romaškas” no Ambeļiem, kā arī aktīvi piedalījās atrakcijās un konkursos. Pasākums noslēdzās ar labu garastāvokli un jauniem senioru plāniem, kurus piepildīt nākotnē.

Raisa Strode,
Sventes pagasta seniore

Diskusija Latgales reģiona pašvaldībām: “Tautsaimniecības attīstības programma Austrumu pierobežā”