Volejbola turnīra atlases sacensībās Sventē uzvar mājinieki

AKTUĀLI

Skolu kauss volejbolā "top! kauss 2023" atgriežas ar plaša mēroga atlases sacensībām visā Latvijā, kas norisinās no februāra līdz marta beigām, lai cīnītos par dalību finālā 16. aprīlī Rīgā. Vispārizglītojošo skolu komandām šādas sacensības notiek jau 19. reizi un tajā piedalīsies vairāk kā 4600 dalībnieku.

9. martā Sventes vidusskolā notika 19.TOP KAUSA izcīņa volejbolā pamatskolu zēnu grupā. Kopumā piedalījās 5 komandas: Sventes vidusskola, Špoģu vidusskola, Kalupes pamatskola, Ilūkstes Raiņa vidusskola, Zemgales vidusskola.

Aizvadot spēles, 1. vietu izcīnīja mājinieki - Sventes vidusskola, 2. vietu Špoģu vidusskola, bet trešie palika volejbolisti no Kalupes pamatskolas.

TURNĪRA TABULA

No februāra līdz martam top! kausa atlases sacensības norisinās 26 teritorijās, iesaistoties 34 novadiem / valstspilsētām un aptverot gandrīz visu Latviju - no Liepājas līdz Limbažu, Valkas, Balvu un Krāslavas novadiem. Šajā posmā tiek spēlēts sabraukumu formātā, noskaidrojot labākās komandas novadā, un uzvarētāji iekļūst finālposmā.

Sacensības notiek četrās vecuma kategorijās. 1. grupa: vidusskolas zēni (2003. - 2006.gadā dzimušie), 2. grupa: vidusskolas meitenes (2003. - 2006.), 3. grupa: pamatskolas zēni (2007. - 2010.), 4. grupa: pamatskolas meitenes (2007. - 2010.gadā dzimušās).

Skolu kausa finālposms ieplānots 16. aprīlī Skonto hallē, kas atrodas Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1a. Katrā vecuma grupā ne vairāk par 33 komandām cīnīsies par 1. - 3. vietu top! kausā.

Šāds pasākums norisinās jau 19. reizi. Aizvadīto gadu laikā šis projekts ir saglabājis savu pamatideju un kļuvis par populārāko volejbola pasākumu jauniešiem. 2001. gadā startēja 660 dalībnieki un 66 komandas, bet 18. sezonā sacentās jau 3066 dalībnieki un 411 komandas.
Mērķis ir noskaidrot labākās komandas un veicināt volejbola attīstību, kā arī popularizēt veselīgu un sociāli aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū, palielinot viņu interesi par šo sporta veidu, tāpēc top! kauss tiek rīkots kā volejbola svētki vispārizglītojošo skolu jauniešiem. Kausa izcīņas sacensības organizē Latvijas Volejbola federācija sadarbībā ar veikalu tīklu top! un pašvaldībām.

Skolu kauss volejbolā ir masveidīgākās un gaidītākās jauniešu volejbola sacensības, ko organizē Latvijas Volejbola federācija kopš 2001. gada un šo gadu laikā pulcējis vairāk nekā 60000 skolniekus. Šis ir bijis arī pirmais lielais volejbola turnīrs tādiem pasaules līmeņa volejbolistiem kā - Anastasija Samoilovai, Jānim Šmēdiņam, Gundaram Celitānam, Aleksandram Samoilovam, Mārtiņam Pļaviņam, Tomam Svanam, u.c. Latvijā zināmiem sportistiem.

Pavasara saulgrieži Ambeļos