Višķu brīvdabas estrādē līgoja ar laika mašīnu

AKTUĀLI

Šogad Daugavpils novada vērienīgākais Jāņu pasākums Višķu brīvdabas estrādē atkal pārsteidza ar teatralizētu uzvedumu “Kazimirs Adamovičs maina profesiju”, kur jau no iepriekšējā gada Jāņiem visiem labi pazīstamais kolhoza priekšsēdētājs Kazimirs Adamovičs pastrādāja pavisam negaidītus brīnumus – nopirka laika mašīnu un devās  uz laimīgo nākotni, lai varētu sarīkot visiem kolhozniekiem lustīgus svētkus. Bet laika mašīnā kaut kas sagāja greizi… Vispirms Kazimiru Adamoviču kopā ar viņa uzticamo pavadoni Broņu aizrāva uz “bandītiskajiem deviņdesmitajiem”, kur viņi knapi paglābās no reketieru apšaudes, tad iemeta mežonīgajos Rietumos, kur indiāņi iemācīja viņus šaut ar loku. Arī skatītājiem bija iespējams iemēģināt roku: trāpīgākais šāvējs saņēma balvas no “Latgales alus” un “Pabeerzner”. Nevaldāmā laika mašīna nespēja rimties – nākamā pietura bija pie Āfrikas kanibāliem, kur Broņa gandrīz nonāca katlā, bet Kazimiram Adamovičam nācās viņu izpirkt, atdodot zelta ķēdi. Pēdējā pietura bija Austrumu harēms – te Kazimirs Adamovičs padišaha lomā vēroja odalisku deju, kamēr greizsirdīgā Broņa ņēma un aiz dusmām sasita dārgo verķi – laika mašīnu… Par laimi, viss beidzās labi – sprādziens, rūciens, un abi laika ceļotāji atkal atgriezās mājās. Nekur nav tik labi, kā mājās – to tagad abi viņi labi zina.

Pasākuma organizētājs – Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”. Pasākumu vadīja un nerimstošu jautrību nodrošināja Daugavpils teātra aktieri Ritvars Gailums un Kristīne Veinšteina, koncertā  laika mašīnā ceļoja Tihovsku ģimene, Dubnas un Ambeļu folkloras kopas, vokālais ansamblis “Anima Corde”, deju grupa “Rodeo meitenes”, vokālais ansamblis “Mōls”, deju studija D&D, “Laimas muzykanti”. Pēc saulrieta visi labi izdejojās zaļumballē ar “Laimas muzykantiem” un grupu “Kruīzs”.

Darbojās amatnieku un mājražotāju tirdziņš, zāļu tirdziņš, pirmie tūkstoš skatītāji tika pacienāti ar alus glāzi un siera šķēli, bija pieejamas piepūšamās atrakcijas.

Pirms Jāņu svinēšanas Malnavas koledžas Višķu mācību punkta zālē (Višķu tehnikuma zālē) Starptautiskā mākslas plenēra ietvaros notika Špoģu un Šarkovščinas (Baltkrievija) mūzikas skolu audzēkņu un skolotāju koncerts, kurā skanēja Līgo un Kupaļjes dziesmas latviešu tautas instrumentu pavadījumā.

FOTOGALERIJA

Radošās brīvdienas Berķenelē "Jauno sapņi"