Visi Vaboles vidusskolas skolēni ir apmeklējuši Daugavpils inovāciju centru

Izglītība

Iepriekš rakstījām, ka DIC ir apmeklējuši mūsu sākumskolas skolēni. Ienirt zinātnes pasaulē devās arī pārējo klašu skolēni. 8. un 12. klase apmeklēja VESELĪBAS LABORATORIJU un iesaistījās anatomijas, medicīnas, veselīga uztura nodarbībās. 5., 6., 7. klašu grupa apmeklēja ZINĀTNIEKU LABORATORIJU un darbojās nodarbībās: zemestrīce - inženierzinātne, kosmiskā zonde, materiālu izturība.

Starpbrīžos skolēni varēja iepazīt magnēta darbības principus, krāsu izmaiņu atkarībā no briļļu veida, pareizu figūru izvietošanu un citas prāta un fiziskās aktivitātes. Apmeklējumu noslēdza ekspozīcijas apmeklējums 2 zālēs. Skolēni tajās varēja iepazīt ļoti daudzveidīgu zinātnes teorētisko un praktisko pusi - darbināt robotiņu, pacelt sevi līdz griestiem, braukt ar velosipēdu augstu virs zemes, izskriet vāveres riteni, iepazīt augu bioloģisko daudzveidību, uzzināt savu fiziskās veselības stāvokli un pat "radīt bērnu". Lai redzētais un iepazīties skolēniem ir stimuls arī turpmāk pētīt "vareno" zinātni!

Ingrīda Litiņa, matemātikas skolotāja

Vides izglītības konkursam ir pieteikušas 12 komandas