Visa laba Jāņu zāle…

Pagastu un pilsētu ziņas

Visa laba Jāņu zāle, kas zied Jāņu vakarā! Tā ir sena tautas gudrība - vākt augus ziemas garajiem mēnešiem tad, kad daba ir enerģētiski augstākajā punktā vasaras pilnbriedā.

No 18. jūnija Maļinovas pagasta bibliotēkā skatāma dažādu Jāņu zāļu – kalmes, ugunspuķes, ganu plikstiņa, meža avenes, melisas un citu pašlaik ziedošu augu izstāde ar skaidrojumiem par to pielietojumu. Izstādes noformējumā izmantota  E.Vinceviča keramika un linu dvieļi no vecmāmiņas pūra lādes, kā arī grāmatas par ārstniecības augu vākšanu un pielietojumu.

Pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāta Līgas Pāvilas lekcija par veselīgu dzīvesveidu, kā arī Ilmas Kupcovas fotoizstāde  „Laimes recepte” un dzejas rindas mākslinieces izpildījumā. 16 melnbaltās fotogrāfijās notverti dažādu cilvēku dzīves un laimes mirkļi.

Vasaras saulgrieži ir tas laiks, kad dabā viss plaukst un zied.Tuvojas zāļu vakars un Jāņu diena.  Iesim dabā, smelsimies enerģiju veselībai un dzīvespriekam! Visiem lustīgu līgošanu!

Informāciju sagatavojusi:
Elvīra Kokina

Daugavpils novada folkloras kopas sadziedājās festivālā „Baltica 2018”