Visa jūlija garumā Demenes pagasta Kumbuļu ciemā norisinās bērnu nometne

AKTUĀLI

Demenes pagasta Kumbuļu ciemā noslēgusies ikgadējās Sociālā dienesta organizētās vasaras atpūtas nometnes pirmā maiņa bērniem no novada trūcīgām ģimenēm. Nometnē “Cerības dzirkstelīte” piedalījās 30 bērni vecumā no 9 līdz 16 gadiem no vairākiem novada pagastiem. Nākamā nometnes maiņa, pulcējot jau citus bērnus, startēs jaunnedēļ.

Nometne, kas notiek Sociāla Riska ģimeņu bērnu atbalsta centrā “Paspārne”, jau ne pirmo gadu pulcē bērnus, sniedzot lielisku iespēju satikties un kopā jautri pavadīt laiku – dziedāt, spēlēt teātri, veselīgi sportot un ķert pozitīvas emocijas. Šeit bērni ne tikai atpūšas, bet arī apgūst iemaņas, kā sadraudzēties vienam ar otru un saprasties. Nometnes devīze ir “dari kā mēs, dari labāk par mums, bet tā, lai neviens to neuzzina”. Te katrs atbild ne tikai pats par sevi, bet arī viens par otru.

Nometnes vadītāja Regīna Tamane pastāstīja, ka, neskatoties uz brīžiem lietaino laiku, programma bija ļoti piesātināta un interesanta. Izdevās nedaudz arī paceļot. Tika rīkotas dažādas viktorīnas, spēles un tradicionālā Šausmu nakts. Nometne tika organizēta Olimpisko spēļu stilā, un arī visas aktivitātes pagāja sporta zīmē. Rīta vingrošana, sporta stafetes, veiklības un spēka pārbaudes un visbeidzot – arī labāko no labākajiem apbalvošana ar medaļām un piemiņas balvām.

Matīss un Ilmārs nometnē piedalās jau ceturto gadu pēc kārtas, savukārt Jana pirmo reizi ir audzinātājas lomā. Puiši atzina, ka piedalīties nometnē bija interesanti un jautri. Kopā tika pavadīts laiks, gan sportojot, gan ceļojot. Matīss teica, ka visvairāk viņam patikusi tieši šī gada nometne, jo tā bija sportiska un imunitāti stiprinoša. Savukārt Jana pastāstīja, ka tas bija viņas pirmais gads audzinātājas lomā, ar kuru viņa labi tika galā, uzzinot daudz jauna un interesanta arī no bērniem. Lai arī Jana atzina, ka bija nelielas grūtības saprasties ar pašiem mazākajiem, kopā tās tika veiksmīgi pārvarētas.

Nometnē darbojās vairāki brīvprātīgie jaunieši, kuri labprāt dalījās savās prasmēs un zināšanās ar bērniem, kā arī piesaistīja savus draugus un paziņas, lai nometne kļūtu vēl krāsaināka.

Noslēguma pasākumā bērnus un nometnes vadītājus sveica novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, pasniedzot pateicības ikvienam nometnes dalībniekam. Savukārt nometnes dalībnieki savu radošumu un spējas parādīja koncertā. Dejā, dziesmā un pozitīvā noskaņā bērni atvadījās, lai atkal satiktos nākamgad.

 

Kalupē norisinājās jauniešu pasākums “Sporto asprātīgi”