Virtuālā izstāde “Slutišķi laiku lokos”

AKTUĀLI

Augšdaugavā – Markovas un Slutišķu ciemos pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados sākās  sabiedriskie procesi, kas  tuvināja Latvijas neatkarības atjaunošanu. Redzot, kā tiek forsēta HES būvniecība, izraktas  Augšdaugavas  kapsētas,  žurnālists  D. Īvāns  1986. gadā laikrakstā „Literatūra un Māksla” publicēja rakstu „Par Daugavas likteni domājot”, kas izraisīja plašu rezonansi sabiedrībā un aizsāka cīņu pret Daugavpils HES celtniecību. Cīņā par Daugavas ielejas saglabāšanu iesaistījās milzīgas ļaužu masas, kas bija sākuma  platforma  Tautas frontei un Latvijas neatkarībai.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas priekšvakarā Naujenes Novadpētniecības muzejs ir sagatavojis virtuālo Slutišķu ciema albumu, kuru aplūkojot var iepazīties ar ciema vēsturisko apbūvi un ielūkoties ciema iedzīvotāju ikdienā. Fotogrāfijas aptver laika posmu no  pagājušā gadsimta 1920. gadiem līdz 1980. gadu beigām. Izstādē izmantoti arhīva materiāli, fotogrāfijas no vietējo iedzīvotāju ģimenes albumiem un mutvārdu dzīvesstāstu fragmenti.

  

Virtuālā izstāde

Izstādi sagatavoja ekspozīciju un izstāžu organizatore Ina Vaikule.

Tel. 65471321, e-pasts: naujenesmuzejs@inbox.lv

Būvdarbi Vecstropu ciemā norit pilnā sparā