Vīragnas ezers papildināts ar līdaku mazuļiem

AKTUĀLI

No 1.oktobra Daugavpils un Preiļu novada teritorijā esošajā Vīragnas ezerā ieviesta licencētā makšķerēšana. Tā kā šis ezers atrodas atpūtas bāzes “Vīrogna” teritorijā, tā ir ļoti iecienīta vieta atpūtnieku un makšķernieku vidū –  2016. gadā to apmeklēja gandrīz 6000 atpūtas bāzes apmeklētāji un vairāk kā 3000 vietējie iedzīvotāji.

Līdz šim Vīragnas ezerā ne reizi nav veikta zivju resursu bagātināšana. Lai pavairotu ezera ihtiofaunas populāciju,  Zivju fonda atbalstītā projekta “Vīragnas ezera zivju resursu pavairošana” ietvaros, ezerā tika ielaisti 12 tūkstoši līdaku mazuļi. Projekta kopējās izmaksas sastāda 2904.00 eiro, no kuriem 74% sedz Zivju fonds, savukārt līdzfinansējumu nodrošina Daugavpils novada dome (15%) un SIA “Arodīpašumi” (11%).

Daugavpils novada teritorijā šobrīd licencētā makšķerēšana ir piecos ezeros -  Briģenes, Luknas, Medumu, Višķu, Vīragnas un Dubnas upē. Kā norāda Daugavpils novada domes Dabas resursu nodaļas ezeru apsaimniekošanas speciālists Artūrs Kārkliņš, pašvaldība plāno licencēto makšķerēšanu ieviest vēl pāris ezeros. “Dažos ezeros vēl būs, bet noteikti ne visos tiks ieviesta maksas makšķerēšana. Licencētā makšķerēšana sniedz ne tik daudz finansiālu ieguvumu, cik nodrošina, ka ezers tiek vairāk pieskatīts un samazinās malu zvejniecība. Ja kāds ir nopircis licenci, viņš nav ieinteresēts, ka kāds to apzvejo ar tīkliem, tāpēc arī biežāk ziņo par nelikumībām. Mums ir brīvprātīgie inspektori, kuri šogad ezerā jau izvilkuši vairākus nelegālos tīklus ar zivīm. Licencētā makšķerēšana ļauj regulēt ezeru un apzināt situāciju ar zivju resursiem,” skaidro A.Kārkliņš.

Eksperti atzīst, ka rudens ir piemērots brīdis zivju resursu papildināšanai, jo ļauj vieglāk samērot temperatūras un tās vairs neapdraud plēsīgie putni, kuri ir aizlidojuši. Pie labiem apstākļiem, jau pēc diviem gadiem līdakas papildinās makšķernieku lomus un piedalīsies zivju resursu dabiskajā pavairošanas procesā.

Par aktuālo situāciju pašvaldības ceļu pārbūvē Vabolē, Kalupē un Višķos