Viesu māja “Rudzupuķes” – pirmais Latgales kulinārā mantojuma tīkla uzņēmums Daugavpils novadā

Pagastu un pilsētu ziņas

Viesu māja "Rudzupuķes", kas atrodas Daugavpils novada Sventē, iestājusies biedrībā "Latgales kulinārā mantojuma centrs", šādi kļūstot par vienīgo oficiālo Latgales kulinārā mantojuma tīkla uzņēmumu Daugavpils novadā.

Latgales reģions ir Eiropas kulinārā mantojuma tīkla (www.culinary-heritage.com) biedrs un veiksmīgi strādā tajā jau 12 gadus. Šis tīkls apvieno 33 Eiropas reģionus, kopumā 1416 uzņēmumus - dalībniekus. Reģionālais kulinārais mantojums - tā ir kvalitātes zīme tradicionālo un jauno ēdienu popularizēšanai un tradīciju saglabāšanai reģionā. Viens no kulinārā mantojuma kritērijiem ir, pagatavojot ēdienus, izmantot vismaz 70% no vietējām izejvielām, kas ir audzētas šajā reģionā. Lai attīstītu Latgales kulinārā mantojuma tīklu un veidotu tā mārketingu, 2013. gada decembrī tika izveidota biedrība „Latgales kulinārā mantojuma centrs”, tā apvieno uzņēmumus, kas aktīvi strādā šajā tīklā un saviem viesiem piedāvā kulinārā mantojuma ēdienus. 2015.gadā Latgales kulinārais mantojums ir atzīts par Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN (European Destinations of ExcelleNce) projekta konkursa uzvarētāju Latvijā nominācijā “Tūrisms un gastronomija”.
Viesu māja "Rudzupuķes" atrodas Augšzemes augstienes centrā - Sventē, netālu no dabas parka "Svente", 14 km attālumā no Daugavpils. Piedāvā:
• izmitināšanas pakalpojumus labiekārtotās istabās (30 cilvēkiem);
• ēdināšanu. Katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00 darbojas kafejnīca ar plašu ēdienu sortimentu.
• banketu organizēšanu (kāzas, furšetus, dzimšanas dienas, jubilejas u.c.), piedāvājot zāli 45 personām.
• krievu pirti - koka guļbūvi ar atpūtas istabām un iespēju tajās nakšņot.
• biljardu, bezmaksas internetu.

Viesu mājā darbojas sava maiznīca. Šeit cep maizi pēc senas receptes bez rauga. Īpašs piedāvājums viesiem ir maize "Svente".

Viesu mājai ir izstrādāta mājas lapa, kur var atrast detalizētu aprakstu par visiem piedāvājumiem: www.rudzupukes.lv
Kontaktinformācija:
"Rudzupuķes", Svente, Sventes pagasts, Daugavpils novads
+371 200 03 188, +371 200 45 115

 

 

Apmaiņas programmā Silenē triju valstu jaunieši pētīja vides tēmu