Viesos pie Vecā Stendera

Izglītība

2022. gada 4. oktobrī Sventes vidusskolēni tika iepazīstināti ar Vecā Stendera dzīves vietu netālu no Eglaines. Ekskursiju vadīja šarmantais Miervaldis Brodovs, kurš izjusti un ieinteresēti pastāstīja gan par Vecā Stendera dzīvi un kuplo dzimtas koku, gan par interesantajiem cilvēkiem, kuri ir viesojušies šajā mājā. Rudenīgie laika apstākļi ļāva fantāzijā uzburt tos laikus, kad pa lapu piebirušajiem celiņiem ir staigājis arī Vecais Stenders. Blakus ēkā skolēnus sagaidīja stāstījums par veco laiku darbarīkiem, instrumentiem, apģērbiem un Eglaines skolas vēsturi. Milzīga pateicība Miervaldim Brodovam par stāstījumu un ieguldījumu Sēlijas kultūrmantojuma saglabāšanā.

Aina Sukāne

Naujenes pamatskolā sākās projekta “Piedzīvojums ar haskijiem Naujenē” īstenošana