Naujenes pamatskolā sākās projekta “Piedzīvojums ar haskijiem Naujenē” īstenošana

Izglītība

Naujenes pamatskola sadarbībā ar biedrību Dodkepu.lv un Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” 2022. gada septembrī sāka īstenot projektu “Piedzīvojums ar haskijiem Naujenē”.

Projekta mērķis ir veicināt skolēnu motivāciju veiksmīgi turpināt mācību procesu, līdzdalību ikdienas dzīvē, sniedzot iespēju ārpus stundu aktivitātēs izglītoties par apkārtējo vidi, izmantojot kamanu suņu sporta elementus. Iepazīšanās nodarbībā skolēni tika iepazīstināti ar projektu, tā mērķiem un īstenošanas gaitu. Mūsu audzēkņi aizpildīja anketas, balstoties uz kurām projekta īstenotāji izvēlējās 16 projekta dalībniekus.

5. oktobrī notika pirmā nodarbība. Biedrības Dodkepu.lv Valdes priekšsēdētāja Ilze KRAVCOVA un sporta treneris Nikolajs KRAVCOVS ieradās pie mūsu skolēniem ar 14 haskijiem. Pēc iepazīšanās, katrs projekta dalībnieks izvēlējās sev suni, ar kuru sākās pakāpeniska iepazīšanās. Nodarbības turpinājumā audzēkņi tika iepazīstināti ar noteikumiem, ar doto suņu šķirni. Skolēni uzzināja, ka haskiji - tā ir tāda suga, kas prasa ļoti lielu to uzmanību, mīlestību. Uzzināja arī dažu haskiju dzīvesstāstus, to, kā viņi nonāca pie Ilzes un Nikolaja Kravcoviem. Tad viņi mācījās pareizi piestiprināt iemauktu (pavadiņu), kā iet, lai suņa pavadonis nenokrīt.

Pēc treniņa skolēni sāka darboties praktiski. Viņiem atļāva katram paņemt savu suni pavadā, nedaudz pastaigāt un paskriet apkārt stadionam.

Nodarbības izskaņā devās kopīgā 3 km pārgājienā ar 14 haskijiem.

Skolēni projekta pirmo nodarbību novērtēja kā interesantu un vērtīgu un uzskata, ka suņi ir cilvēka labākie draugi, bez suņiem ikdiena nebūtu iespējama tik laba un jautra. Ar nepacietību mūsu audzēkņi – projekta dalībnieki – gaida nākamo nodarbību.

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

UNESCO nedēļā 2022 aicina doties uz pasākumiem Latvijas kultūras un dabas mantojuma vietās