Veselīgie našķi Vaboles pamatskolā

Izglītība

4. decembrī Vaboles pamatskolā viesojās uztura speciāliste Dana Piteronoka, kas jauniešiem pastāstīja par veselīga un sabalansēta uztura pamatprincipiem, mītiem, kā arī cukura daudzumu dažādos pārtikas produktos. Jaunieši apskatīja veselīga uztura šķīvi, cik ir dienas deva cukuram un cik daudz cukura satur dažādi produkti, kā arī cik ilgā laikā un cik daudz tiek sadedzinātas kilokalorijas.

Pēc teorētiskās nodarbības, sekoja praktiskā nodarbība – veselīgu našķu pagatavošana. Jaunieši pagatavoja veselīgus sieriņus no biezpiena, datelēm, kokosriekstu skaidiņām un tumšās šokolādes, un arī tika pagatavoti āboli ar zemesriekstu sviestu un čia sēkliņām. Veselīgie našķi tika atdzīti par ļoti garšīgiem un papildinās jauniešu našķu klāstu!

Paldies uztura speciālistei Danai par tik aizraujošām un praktiskām nodarbībām par veselīgu uzturu!

Aktivitātes tika organizētas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Vaboles 45. gaidu vienības vadītāja, Zane Ozola

Slēpošanas bāzē “Egļukalns” atklāj jauno ziemas sezonu!