Vecsalienā apguva putnu būrīšu izgatavošanu

Kultūra

2. martā Vecsalienas muižas pilī noritēja izglītojošā nodarbībā “Katram sava māja”, Dabas aizsardzības pārvaldes Rāznas NP dabas centra vadītājas Regīnas Indriķes vadībā. Uz pasākumu tika aicināti Augšdaugavas novada mazpulcēni. Skolēniem bija iespēja iepazīties plašāk par putnu mājam, gan padarboties praktiski izveidot divu veidu burties - gan Zīlītēm, melnajam mušķērājam, gan Mājas strazdam, svīrei. Kā arī mazpulcēni piedalījās vides izziņas spēles par putniem.

Šī izglītojoša nodarbība bija  ievaddaļa, lai sagatavotos lielākam pasākumam, kurš notiks 18. aprīlī- Starptautiskajā kultūras pieminekļu un ievērojamāko vietu diena.

Pasākuma ietvaros notiks  iepazīšanās ar Vecsalienas muižas parka vēsturi un mūsdienīgām vērtībām. Vecsalienas muižas parkā tiks izvietoti putnu būrīši (izgatavoti skolēnu rokām), kā arī tiks organizētas  radošas aktivitātes.

Komanda "Augšdaugava" iekļuva Optibet čempionāta finālā