“Vārpā” notika forums uzņēmējiem

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada Kultūras centrā “Vārpa” notika uzņēmēju forums – “finansējums un atbalsts biznesam Latgalē”. Pasākumā piedalījās Ekonomikas ministrs Viktors Valainis un ministrijas pārstāvji, Augšdaugavas novada vadītājs Arvīds Kucins un domes pārstāvji, Latgales speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieka vietnieks Vladislavs Stankevičs, uzņēmējs no Līksnas Gatis Vorošens (SIA “Weld Pro”), LTRK Latgales padomes loceklis un citi.

“Mēs lieliski apzināmies caur kādām grūtībām nākas iziet mūsu uzņēmējiem. Ir piedzīvoti vairāki ekonomiskie šoki, sākot ar Covid – 19 pandēmiju, līdz šim finanšu krīze, šobrīd – krievijas iebrukums Ukrainā,” uzrunu sāk V. Valainis. Viņš atzīmē, ka patlaban viens no ekonomikas plusiem Latvijā ir finanšu sektora stabilitāte. Tāpat, pēc ministra teiktā, tiek strādāts pie tā, lai Latvijas banku tirgū parādītos jaunie spēlētāji un mazinātos birokrātija. Birokrātiju jāmazina, lai nevajadzētu pavadīt neadekvāti ilgu laiku saskaņojot dažādus jautājumus. Ekonomikas ministrs aicināja uzņēmējus nekautrēties, bet īstenot savas idejas, un nākt ar priekšlikumiem, kā padarīt uzņēmējdarbības vidi Latvijā pievilcīgāku.

“Vispirms gribētu pateikties Saeimai par to, ka tika pieņemts likums par 256 ha nodošanu industriālā parka izveidei Līksnas pagastā. Diemžēl mums samazinās iedzīvotāju skaits, arī ģeopolitiskā situācija nav apmierinoša. Taču, ja neko nedarīt, nekā arī nebūs,” pauž Arvīds Kucins. Viņš arī pamudināja Ekonomikas ministru padomāt par “sarkanajā zonām”, kuras Aizsardzības ministrija iezīmēja lielā daļā Latgales, tādējādi aizsardzības mērķu dēļ, faktiski liedzot būvēt vēja parkus. Pēc A. Kucina vārdiem, Igaunijā un Lietuvā ir cita pieeja, un līdzīgu “sarkano zonu” nav, vienlaicīgi saglabājot valsts aizsardzības spējas.

Foruma galvenajā daļā klātesošie diskutēja par to, kā veidot impulsu uzņēmēju produktivitātes kāpināšanai. Noslēdzošajā daļā dalībniekus uzrunāja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbinieki, finanšu institūcijas “Altum” pārstāvji, Latgales plānošanas reģiona pārstāvji. Gatis Vorošens, kurš Līksnā ir izveidojis metālapstrādes uzņēmumu dalījās ar savu uzņēmēja pieredzi. Par ES fondu iespējām un atbalstu digitālajai transformācijai stāstīja Madara Austriņa no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras.

Forumu noslēdza kontaktbirža, kurā komersanti un interesenti varēja saņemt konsultācijas par atbalsta instrumentiem un atbalsta saņemšanas nosacījumiem no dažādām organizācijām un institūcijām.

Edgara Rinkēviča senči nāk no Vaboles pagasta un piederējuši Līksnas draudzei