Valsts prezidents Egils Levits apmeklējis Daugavpils novadu

AKTUĀLI

26. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits apmeklējis Slutišķu sādžu, kas ir unikāls vecticībnieku tradicionālo ciemu piemērs Latgalē, ir apdzīvots un turpina savas tradīcijas arī mūsdienās.

Prezidents tikās ar Daugavpils novada domes vadību, vietējiem iedzīvotājiem, kā arī iepazinās ar vecticībnieku dzīvesveidu pārgājiena laikā. Ekskursiju vadīja Slutišķu etnogrāfiskas vecticībnieku lauku sētas gide Ludmila Pimenova un Naujenes Novadpētniecības muzeja direktore Evita Kusiņa-Koļesņika.

Pēc ekskursijas visi tika aicināti pie galda nogaršot vietējos labumus. Īpaši prezidentam iepatikās gurķi ar medu.  Pēc degustācijas, Levita kungs pateicās par interesantu ekskursiju, saņēma piemiņas dāvanas un turpināja savu ceļu uz atpūtas bāzi “Virogna” lai tikties ar pasaules latviešu jauniešu 2x2 nometnes dalībniekiem.

Fotogalerija

 

 

 

Iedalīti līdzekļi no Daugavpils novada pašvaldības ceļu fonda