Valijas Plataces foto izstāde “VIŅA : SIEVIETE”

Kultūra

18.martā plkst 14:00 esat aicināti uz jaunas izstādes atklāšanu Medumu pagasta Tautas namā - Valijas Plataces foto izstādi "VIŅA: SIEVIETE".

Valija Platace ir dzimusi un izaugusi Krāslavā, bet jau daudzu gadu garumā par savu dzīvesvietu ir izvēlējusies Daugavpili. Te sastaptie cilvēki un piedzīvotie mirkļi viņu pirms gandrīz pieciem gadiem ir mudinājuši pievērsties fotomākslai. Iesākumā fotogrāfija ir bijusi vien iespēja notvert skaistākos brīžus, piepildīt brīvo laiku, bet, laikam ritot, fotografēšana ir kļuvusi par būtisku Valijas ikdienas daļu. Šobrīd viņa PIKC DDMV Saules skola apgūst foto dizainu.

Valija Platace, sadarbībā ar Krāslavas fotokluba “Zibsnis” fotogrāfēm, 2016.gadā ir veidojusi Krāslavas Senioru skolas dalībniekiem veltītu izstādi “Senjoritas un Senjori”, kas 2017.gada noslēgumā bija apskatāma arī Daugavpilī.

Izstāde “VIŅA: SIEVIETE” ir Valijas Plataces pirmā personālizstāde. Tajā ir apkopoti pēdējos gados tapušie portreti. No tiem mūsos raugās dažāda gadagājuma sievietes: gan bērni, kas sevī vēl īsti neapzinās sievišķīguma spēku, gan pusaudzes un jaunas meitenes, kas vēl arvien ir sevis meklējumos, gan sievietes, no kuru sejām staro viedums. Raugoties šajās fotogrāfijās, mēs atkal gūstam apliecinājumu, ka sieviete ir skaista ikvienā vecumā.

Izstāde būs skatāma no 18.03.2018. līdz 02.05.2018.

Foto akcija "Mūsu daile...!" Medumos