Vaboles vidusskola – labākā lauku vidusskola

AKTUĀLI

25. novembrī Draudzīgā aicinājuma fonda Skolu reitinga 2019. gada apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sumināti šī gada laureāti un pasniegtas balvas par sasniegumiem mācību priekšmetu mācīšanā. Šogad balva “Lielā Pūce” atceļojusi uz Daugavpils novadu.

Draudzīgā aicinājuma Skolu reitings jau vairāku gadu garumā tiek veidots, izvērtējot audzēkņu sasniegumus centralizētajos eksāmenos latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabas zinībās (bioloģija, fizika, ķīmija) un vēsturē četrās kategorijās – ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas. Tāpat tika vērtēta arī skolu izaugsme mācību priekšmetos un kopvērtējumā. Šeit jānorāda, ka katrā skolā jābūt vismaz trīs skolēniem, kas kārto attiecīgo eksāmenu.

Lauku vidusskolu kategorijā, kurā ietilpst arī Daugavpils novada vispārējās izglītības iestādes, šogad ceļojošo balvu “Lielā pūce” saņēma Vaboles vidusskola. Otrā vieta ir Ugāles vidusskolai. Bet trešā vieta -- Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolai.

Lauku vidusskolu kategorijas kopvērtējumā Špoģu vidusskola šogad ierindojās 11. vietā, Salienas vidusskola – 17. vietā, Sventes vidusskola – 22. vietā, Zemgales vidusskola - 55. vietā.

Vērtējot atsevišķi centralizēto eksāmenu rezultātus mācību priekšmetos, vislabākos rezultātus matemātikā uzrādījusi Salienas vidusskola (1. vieta), tai seko Vaboles vidusskola (2. vieta), Zemgales vidusskola (3. vieta), Sventes vidusskola (5. vieta) un Špoģu vidusskola (8. vieta).

Vēstures centralizētajos eksāmenos labi veicies Špoģu vidusskolai, kura ierindojusies 2. vietā starp lauku vidusskolām.

Pēc latviešu valodas centralizēto eksāmenu rezultātiem labāko skolu vidū ir Vaboles vidusskola (6.vieta) un Špoģu vidusskola (20.vieta), savukārt mazāk veicies Salienas vidusskolai (58. vieta), Sventes vidusskolai (66. vieta) un Zemgales vidusskolai (74).

Angļu valodas centralizēto eksāmenu reitingā labāko 25 skolu vidū ir Vaboles vidusskola (10. vieta).

Dabas zinību un vēstures eksāmenos Daugavpils novada skolas atradās ārpus konkursa, jo šajos mācību priekšmetos skolās eksāmenus kārtojuši mazāk kā 10% no absolventu skaita.

Tradicionāli Daugavpils novada skolas ir spēcīgas krievu valodas eksāmenos. Starp lauku vidusskolām 2. vietu ieguva Špoģu vidusskola, 5. vietu – Sventes vidusskola, 12. vietu --Salienas vidusskola, 18. vietu –Vaboles vidusskola.

Kategorijā “Specializētās skolas” par vietu reitingā sacentās arī Malnavas koledžas izglītības īstenošanas vieta “Višķi” (84. vieta). Lai arī TOP 25 tai kopvērtējumā neizdevās ielauzties, taču matemātikas eksāmenu rezultātos ir iegūta 18. vieta.

Jāatzīmē, ka nominācijā “Ģimnāzijas” augstāko apbalvojumu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, nominācijā  “Pilsētu vidusskolas” – RTU inžernierzinātņu vidusskola, bet nominācijā “Specializētās skolas” – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola.

Pilns reitinga saraksts pieejams mājas lapā www. konkurss.lv.

BK Daugavpils novada basketbolistes sagrauj pretinieces no Līvāniem