Vaboles skolēni Rundālē

Izglītība

5.,6. un 7.klases skolēni apmeklēja Rundāles pili un tās dārzu. Garais ceļš nenogurdināja skolēnus un viņi ar interesi klausījās gides stāstījumu par pils celtniecību un arhitektūru, mēģināja iztēloties pilī dzīvojošo dzīves līkločus paaudžu paaudzēs, centās izprast vēstures notikumus, dažādu gadsimtu interjera un tērpu modi, aplūkot dažādus gleznošanas stilus daudzajos pils mākslas darbos. Kopā ar gidu skolēni veica milzīgu telpu apskati - tika izpētītas 75 pils telpas. Patīkami bija tas, ka skolēni izmantoja iespēju dzirdēt mierīgu gides stāstījumu austiņās, kas veicināja labāku stāstītā izpratni.

Pils Franču dārzs sagaidīja ar burbuļojošu strūklaku, atraitnītēm, hiacinšu un narcišu smaržu. Katrs gadalaiks parkā ir ar savu burvīgumu. Šoreiz tas bija pavasara smaržu, saules un cēluma pilns. Atpakaļ ceļā skolēniem bija iespēja apskatīt Bauskas pilsētu un izgaršot savu mīļāko sviestmaizi tradicionālajā Hesburgera apmeklējumā.

Ingrīda Litiņa, 5.klases audzinātāja

Talkošana Vabolē