Uzņēmīga naujenieša veidotie soli rotās Vecsalienas muižas pils parku

AKTUĀLI

16. oktobrī Vecsalienas muižas pils parkā ”Meža dienu 2020” projekta ietvaros tika iestādīti jauni stādi, savukārt 19. oktobrī parkā iepretim pilij tika uzstādīti naujenieša Egila Govilovska darinātie soli. Kā pastāstīja jaunietis, triju solu izgatavošanai bija nepieciešamas trīs nedēļas darba, ko viņš veica savā darbnīcā.

Egils Govilovskis ir 17 gadus vecs jaunietis no Naujenes pagasta, kurš nodarbojas ar kokapstrādi. Pats sevi viņš sauc par saimnieciskās darbības veicēju, bet idejas smeļas tīmeklī. Vēlāk viņš veido rasējumus, pēc kuriem pats ar savām rokām veido dažāda veida dārza mēbeles – solus, guļamkrēslus, galdus, arī suņu būdas u.c. Savu produkciju viņš pārdod Facebook sociālajā tīklā:

“Mans vectēvs bija galdnieks. Man bija prieks skatīties, kā viņš no parasta koka gabala veido neparastus, sarežģītus darbus. Arī man gribējās veidot kaut ko ar savām rokām. Man iepatikās, tā arī sāku veidot.”

Jaunietis stāsta, ka pēc vectēva nāves viņam palikuši arī daži instrumenti, kas sākotnēji kalpoja par labu starta atbalstu ideju realizēšanai. Aktīvi darboties viņš iesāka jau 14 gadu vecumā.

Egilam plānos ir izveidot lielāku darbnīcu, lai varētu attīstīt ražošanu un pieņemt darbiniekus. Līdzīgi kā tas notika arī citiem pazīstamiem izcilajiem pasaules biznesa pārstāvjiem – arī Egilam darbs iesākās piemājas garāžā ierīkotajā darbnīcā, kur jaunietis darbojas ar ēveli, zāģiem, slīpmašīnām un citiem instrumentiem. Mēbeles tiek veidotas galvenokārt no egles un priedes. Uzņēmīgais jaunietis atzīst, ka tieši pēc soliņiem un galdiem ir vislielākais pieprasījums. Jaunietis plāno iegādāties arī frēzi un sākt darināt kādas smalkākas lietas.

Jaunais uzņēmējs piedalījās arī uzņēmējdarbības apmācībās jauniešiem Daugavpils Universitātes mācību bāzē ”Ilgas”. Tajā Egils ar vienaudžiem attīstīja ideju ģenerēšanas prasmes un smēlās pieredzi no citu uzņēmēju stāstiem:

”Ieklausījos citu cilvēku pieredzē veicot uzņēmējdarbību. Ir svarīgi pārvarēt bailes, doties uz priekšu, vienlaicīgi pilnveidojot savas idejas.”

Nākotnē jaunietis plāno atkārtoti piedalīties Daugavpils novada domes rīkotajā grantu konkursā ar mērķi saņemt līdzfinansējumu savas idejas attīstībai.

Autors: Dainis Bitiņš

Maļinovas pagasta bibliotēkas fotoizstāde “Sēņu dažādība mežā”