Uz Višķu ezera noritēja zemledus makšķerēšanas sacensības

AKTUĀLI

18. martā uz Višķu ezera norisinājās Višķu pagasta atklātais čempionāts zemledus makšķerēšanā. Sacensības pulcēja 28 zemledus makšķerēšanas cienītājus no Višķu, Naujenes, Maļinovas un Biķernieku pagasta, kā arī Daugavpils pilsētas. “Šo sacensību popularitāte vērtējama kā laba – šogad gan bija nedaudz mazāk dalībnieku, jo daļu atturēja nepatīkamais vējš un aukstums. Šodienas laikapstākļi nebija arī zivju ķeršanai atbilstoši, jo ledus skaļi lūza un biedēja zivis, tomēr rezultāti ir salīdzinoši labi. Pārsvarā ķērās asari, tomēr bija arī pāris raudiņas,” pastāstīja Višķu pagasta ezeru apsaimniekotājs un sacensību rīkotājs Valdis Zukulis.

Pēc makšķerēšanai atvēlētā laika, tika svērts katra noķertais kopējais loms. Smagāko lomu vīriešu konkurencē izdevās noķert Vladimiram Larionovam ar kopējo svaru 1.90 kg. Otrajā un trešajā vietā ierindojās makšķernieki no Biķerniekiem -  Sergejs Aņisjko ar 1,76kg un Aleksandrs Studeņnikovs ar 1.46kg smagu lomu.

Jauniešu vidū 1. vietu ieguva Nikita Bugrovs no Špoģiem, kura ieguvums bija 200 gramu loms, savukārt 2. vietā – Radions Studeņnikovs ar 180 gramu vieglām zivīm.

Bez konkurentēm, bet ar labu rezultātu, savu zemledus makšķerēšanas māku demonstrēja arī vienīgā sacensību dāma, kuras medaļa tika iegūta, nomakšķerējot 180 gramu vieglas zivtiņas.

Lai gan šogad netika vērtēta smagākā zivs, sacensības priecēja ar skatāmu jauninājumu – urbšanas sacensībām. Konkursā tika vērtēts, kuram ir asāks urbis un kurš veiklāk spēj ar to rīkoties, lai pēc iespējas ātrāk ledū izurbtu āliņģi. Urbšanas sacensībās par profesionālāko tika atzīts Igors Grigorjevs no Maļinovas pagasta.

Jāatzīmē, ka Višķu pusē rīkotās makšķerēšanas sacensības ir lielā cieņā un ar stabilām tradīcijām. Līdzīgi kā citus gadus, rudens pusē ir gaidāms Daugavpils novada 2018. gada atklātais čempionāts spiningošanā un Viktora Lenčevska piemiņas kausa izcīņas sacensības.

FOTOGALERIJA

Daugavpils novadā viesojās Dānijas Sarkanā Krusta pārstāvji