Turpmāk depozīta maksu būs iespējams ziedot labdarībai

AKTUĀLI

Turpmāk depozīta maksu būs iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgajiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Ziedošanas funkciju taromātos plānots saglabāt visu depozīta sistēmas darbības laiku.

8. decembrī "Depozīta iepakojuma operators" sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv uzsāk ziedošanas iniciatīvu "Ziedo savu depozītu", kuras ietvaros lietotāji varēs ziedot depozīta maksu par nodotajiem dzērienu iepakojumiem taromātu tīklā visā Latvijā.

"Šis gads ir bijis izaicinājumiem pilns gan pie mums, gan ārpus valsts robežām, tādēļ esmu ļoti gandarīts, ka jau pirmā depozīta sistēmas darbības gada laikā varam nodrošināt iespēju depozīta sistēmas lietotājiem iesaistīties šajā iniciatīvā un palīdzēt tiem, kuriem tas ir nepieciešams visvairāk.

Depozīta sistēma ir kļuvusi par mūsu ikdienas sastāvdaļu un no šodienas iegūst jaunu pievienoto vērtību – papildus depozīta iepakojumu atgriešanai iedzīvotājiem nu būs pieejami vairāk nekā 1000 ziedošanas punkti taromātos visā Latvijā," skaidroja "Depozīta iepakojuma operatora" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

"Būtiski, ka depozīta sistēma tiek attīstīta, tādēļ prieks, ka no šodienas tā piedāvā iespēju iedzīvotājiem ziedot kādam no trim labdarības mērķiem – Ukrainas bēgļu bērniem, trūcīgajiem senioriem un dzīvnieku patversmēm," norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs. 

"Lai arī depozīta nodošana ir jauna pieredze mums visiem, ticam, ka tieši šī sociāli atbildīgā pieeja palīdzēs darīt labus darbus. Novērtējam iniciatīvu, jo tā vienlaikus sasniedz divus mums visiem svarīgus mērķus – vides aizsardzību un sociālo drošību," norādīja "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Kā veikt ziedojumu taromātā?

Veikt ziedojumu taromātā ir ļoti vienkārši – kad visi tukšie depozīta iepakojumi ir nodoti, lietotājam jāspiež uz ekrānā redzamās pogas "Ziedot" un jāizvēlas viens no trim labdarības virzieniem, kuram viņš vēlas novirzīt depozīta maksu. Sesijas noslēgumā nepieciešams apstiprināt veikto izvēli, nospiežot pogu "Ziedot!". Jāpiebilst, ka pēc divkārtēja apstiprinājuma veikto ziedojumu nav iespējams atcelt.

Vienā darbības sesijā iespējams ziedot tikai vienam labdarības virzienam, taču, ja lietotājs vēlas ziedot arī citam virzienam, tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos, katru reizi izvēloties citu labdarības iniciatīvu.

Savukārt, ja lietotājs vēlas ziedot tikai daļu no depozīta maksas, arī tad iepakojumi jānodod vairākos piegājienos – vienu daļu ziedojot, bet par otru daļu saņemot kuponu atprečošanai veikalā tāpat, kā tas darbojies līdz šim.

Kādiem virzieniem var ziedot?

Veicot ziedojumu taromātā, depozīta maksu iespējams novirzīt trīs dažādām labdarības iniciatīvām – Ukrainas bēgļu bērniem Latvijā, trūcīgajiem senioriem un dzīvnieku patversmēm visā Latvijā. Līdzekļi, kas tiks ziedoti Latvijā nonākušo ukraiņu bērniem, tiks izmantoti bērnu pamatvajadzību nodrošināšanai – ziemas apaviem un apģērbam, veselības uzlabošanai un psiholoģiskajam atbalstam, skolas piederumu iegādei un citām akūtām lietām.

Ziedojot trūcīgajiem senioriem, saziedotie līdzekļi tiks izlietoti atbilstoši senioru vajadzībām, piemēram, zāļu, pārtikas un malkas iegādei, zobu protēžu apmaksai u.c.

Savukārt dzīvnieku patversmēm saziedoti līdzekļi tiks novirzīti barības iegādei.

Ziedošanas projekts realizēts sadarbībā ar labdarības organizāciju "Ziedot.lv", kas uzņēmusies rūpes par saziedoto līdzekļu nogādāšanu līdz grūtībās nonākušajiem.

Forumā Cilvēks. Ceļš. Koks. parakstīs valsts ceļu un arboristu biedrības sadarbības memorandu