Forumā Cilvēks. Ceļš. Koks. parakstīs valsts ceļu un arboristu biedrības sadarbības memorandu

Piektdien, 9.decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Konferenču centrā VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) organizē forumu Cilvēks. Ceļš. Koks. Tā ietvaros eksperti spriedīs par kokiem un citiem apstādījumiem ceļu tuvumā. Foruma laikā arī tiks parakstīts LVC un Latvijas Kokkopju Arboristu biedrības sadarbības memorands.

Foruma ietvaros notiks divas prezentāciju sesijas un divas diskusijas. Abas sesijas vadīs TV žurnāliste, Pasaules dabas fonda vēstnese Kristīne Garklāva. Savukārt diskusiju Koks pie ceļa – būt vai nebūt: drošība, ainava, pašvaldību loma vadīs žurnālists Arnis Krauze, bet diskusiju Galvenie, reģionālie un vietējie ceļi – dažāda satiksme, dažādi ātrumi, vienāda pieeja? vadīs raidījumu autors, režisors Pauls Timrots.

Foruma pirmā sesija sāksies plkst. 10.00, tajā uzstāsies LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un Latvijas Kokkopju Arboristu biedrības valdes priekšsēdētājas Laura Mazule. LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns uzstāsies ar prezentāciju Smagie CSNg iebraucot kokos: statistika un risinājumi, LVC Ceļu uzturēšanas un pārvaldīšanas pārvaldes direktors Aldis Lācis – ar prezentāciju Koks, ceļa konstrukcija un ceļa lietotāji. Juridiskā biroja TGS Baltic vecākais jurists Harijs Lielvārds stāstīs par normatīvo aktu prasībām attiecībā uz koku ciršanu un to, kam pieder galavārds šajā jautājumā. Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras vadošā pētniece Kristīne Vugule stāstīs par ceļu un ainavu.

Plkst. 13.30 plānota LVC un Latvijas Kokkopju Arboristu biedrības sadarbības memoranda parakstīšana, pēc kuras notiks otrā foruma sesija.

Tās ietvaros Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ceļu un tiltu katedras profesors Atis Zariņš uzstāsies ar prezentāciju Koki ceļmalā – mācību programmu teorija un prakse, Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs dalīsies pieredzē par valsts reģionālā autoceļa Duči–Limbaži (P53) rekonstrukciju un koku alejas saglabāšanu. Varšavas dabaszinātņu universitātes Ainavu arhitektūras katedras profesore Dr. Meržena Suhocka (Marzena Suchocka) stāstīs par risinājumiem koku un ainavas saglabāšanai ceļu būvdarbu gaitā, bet  Latvijas Kokkopju Arboristu biedrības valdes loceklis Gvido Leiburgs uzstāsies ar prezentāciju Koki ceļmalā: labā prakse, iespējas un risinājumi.

Ikviens interesents 9.12. no plkst. 10.00 tiešraidē varēs sekot līdzi foruma norisei VSIA Latvijas Valsts ceļi Facebook kontā.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa

KONTAKTU PLATFORMA: vieta, kur satikt biznesa partnerus