Turpinās ielu apgaismojuma izbūve novadā

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada teritorijā turpinās ielu apgaismojuma izbūve. 2023. gada beigās tika noslēgti četri līgumi par četru ielu apgaismojuma objektu izbūvi novadā, darbi jau uzsākti, stāsta Augšdaugavas novada tehniskais direktors Valērijs Ļaksa. Kopumā visu četru projektu īstenošana izmaksās 526 000 eiro. Apjomu ziņā visvērienīgākais projekts uzsākts Salienas ciemā un izmaksās 186 000 eiro, Vaboles ciemā tiks ierīkots 89 000 eiro vērts ielu apgaismojums. Jauns ielu apgaismojums tiks izbūvēts Subates pilsētā - Upes, Kazu, Kāpu, Priežu un Jaunatnes ielā, kā arī Ilūkstē - Zemnieku, Tirgus, Avotu, Ozolu, Brīvības, Slimnīcas un Patversmes ielā. Visus minētos projektus plānots īstenot līdz šā gada vasarai.

Pašlaik uzsākta vēl septiņu ielu apgaismojuma objektu projektēšana novadā, bet būvniecību plānots uzsākt vasarā. Tiek projektēts apgaismojums Medumu, Eglaines, Ambeļu, Skrudalienas un Dvietes ciemā, Subatē - Jaunatnes, Krasta, Baznīcas un Ilūkstes ielā, kā arī Ilūkstē - Zemnieku un Jelgavas ielā. V. Ļaksa uzsver, ka lielākoties visi objekti būs pilnīgi jauns apgaismojums, bet vietām tas aizstās veco apgaismojumu, ko atjaunot vairs nav iespējams.

Šogad plānots arī visā novadā nomainīt gaismas ķermeņus, aizstājot uz LED apgaismojumu, kas ļaus vismaz trīs reizes samazināt patērēto elektroenerģiju.

Daudzi iedzīvotāji izsaka neapmierinātību ar ielu apgaismojuma darba režīmu, proti, vēlas, lai apgaismojums darbotos visu nakti un tādejādi viņi justos drošāki par savu īpašumu. V. Ļaksa skaidro, ka ielu apgaismojuma režīmā būtisku izmaiņu nebūs un novadā tiks ievērots iepriekšējais princips, proti, apgaismojums tiks ieslēgts ap plkst. 6.00, kad sāk kursēt sabiedriskais transports, un izslēgts, uzaustot gaismai, savukārt vakarā ziemas periodā tiks ieslēgts līdz ar tumsas iestāšanos plkst. 16.00-17.00 un izslēgts ap pusnakti, kad beidzis kursēt pēdējais sabiedriskais transports. Izņēmums varētu būt svētku dienas, piemēram, Ziemassvētki un Jaunais gads.

Sakārtojot degradēto teritoriju Višķos, paveras iespējas uzņēmējdarbībai