Tūrisma jomā aicina ieviest digitālus risinājumus

AKTUĀLI

Sagaidot aktīvās tūrisma sezonas iesākšanos, 26. aprīlī Vecsalienas muižas pils telpās Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde TAKA rīkoja tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu, lai ar novada tūrisma uzņēmējiem izrunātu un iepazītu sezonas aktualitātes, kā arī veidotu jaunus sadarbības tīklus.

Augšdaugavas novadā jaunā tūrisma sezona solās būt aizraujoša. Jau 12. maijā ikviens tiek aicināts piedalīties Tūrisma triatlonā, kurš šogad pirmo reizi norisināsies Višķos. Savukārt 25. maijā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā norisināsies ikgadējais Vislatvijas ūdens tūristu salidojums “Lielais plosts”, aicinot doties aizraujošā pārgājienā ar laivām. Šovasar plānota arī tradicionālā Jāņu sagaidīšana Višķu estrādē, kā arī citi interesanti pasākumi.

Šogad pirmo reizi ir plānotas Normunda dienas Višķos. TAKA direktors Rolands Gradkovskis doma, ka tā varētu kļūt par jaunu tradīciju novadā. Pašlaik tiek rakstīti un iesniegti jauni projekti tūrisma jomā, daži no kuriem varētu tikt īstenoti gada laikā. “Šādos semināros mēs arī apspriežam tās iespējas un idejas. Šeit izrunājot, rodas tās idejas, kuras realizējam varbūt pēc gada, diviem vai trim,” saka R. Gradkovskis.   

Šīs tikšanās galvenā tēma bija digitālie risinājumi tūrisma jomā, kas var krietni atvieglot gan paša uzņēmēja ikdienas darbu, gan saziņu ar klientiem.

EDIC projekta Latgales kontaktpunkta vadītājs Andris Ondzuls jau vairāk nekā gadu konsultē uzņēmējus un palīdz viņiem iesviest savā ikdienā digitālus risinājumusar ES grantu atbalstu. “Ļoti liels pieteikumu īpatsvars ir tieši tūrisma jomā, jo tas palīdz uzņēmējiem attīstīties un attīstīt savu biznesu. Piemēram, uztaisīt mājaslapu jūsu tūrisma piedāvājumam, kompānijai vai viesu mājai. Ar mājaslapas palīdzību jūs varat atvieglot reģistrāciju, lai nevajadzētu visu laiku sazvanīties. Var uztaisīt attālināti visu, kas ir vajadzīgs, lai nevajag katru reizi braukāt, veikt apmaksu, visu var droši izdarīt internetā. Tas vienkārši atvieglo biznesu, kļūst tuvs jūsu patērētājam, kam jūs piedāvājat pakalpojumu.”

Diemžēl Augšdaugavas novadā interese par digitializācijas iespējām no tūrisma uzņēmēju puses pagaidām neesot ļoti liela. Daudziem tūrisma uzņēmējiem nav savas mājaslapas, nemaz nerunājot par citām mūsdienu tehnoloģijām, kas atvieglotu saziņu ar tūristiem, piemēram, WEB aplikācija.

“Tagad visi staigā ar telefonu. Tu izdomā, ka tev kas vajadzīgs, ienāc, apskaties, brīva vieta ir, uzreiz rezervē, viss gatavs, tev nevajag neko meklēt, nekur zvanīt. Es to stāstu uzņēmējiem, lai tas būtu tuvs viņiem, lai arī viņi saprastu, ka tas ir izdevīgi,” saka Andris Ondzuls.

Ieviest dažādus modernos risinājumus savā tūrisma uzņēmumā pašlaik ir iespēja ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu, neieguldot pašiem ne centa.

“Šis ir ES grants ar LLIA atbalstu, ir divi veidi. Viens veids ir līdz 5000 eiro, kur ES līdzfinansējums ir 100%. Mēs kopā rakstām projektu, ja risinājums maksā līdz 5000 eiro, tad pēc tam atgriezīsies visa summa. Otrs grants ir ES 60% līdzfinansējums, tur summa ir jau līdz 100 000 eiro. Tas vairāk ir saistīts ar ražošanu, bet jebkurā gadījumā – ja jums projekts izmaksā 100 tūkstošus, tad ES sedz līdz 60%. Pieteikties ir ļoti vienkārši - jūs pieteicāties, pie manis atnāk informācija, es jums atzvanu, mēs aprunājamies, projektu rakstu es, jums pašiem nav nekas jādara. Galvenā doma, ka jums pašiem nav jāraksta, jādomā, ko tur sarakstīt, kādus mērķus, uzdevumus, visu rakstu es, mēs aprunājamies un varam droši iesniegt projektu,” stāsta Andris Ondzuls.

Pasākuma laikā klātesošie iepazina jaunākos tūrisma piedāvājumus Daugavpils pilsētā, kā arī uzzināja par iespējām piesaistīt Eiropas finansējumu caur partnerību Kaimiņi savas tūrisma uzņēmējdarbības attīstībai un jaunu pakalpojumu ieviešanai.

Teksts, foto: Inese Minova

Deputāti pieņem iedzīvotājus