Tūrisma izstādē Lietuvā liela interese par Latgali un Daugavpili

Pagastu un pilsētu ziņas

Šī gada 26. – 28. janvārī Viļņā, Lietuvā notika starptautiskā tūrisma izstāde “Adventur 2018”, kurā piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais Latvijas stends ar savu jauno izskatu un saukli “Magnetic Latvia”, pārstāvot visus Latvijas reģionus. Stendā tika prezentēts gan Latgales reģiona, gan Daugavpils tūrisma piedāvājums.

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra informēja, ka izstādes apmeklētājiem bija pieejami tūrisma materiāli par Daugavpili un Daugavpils novadu. Apmeklētāji izrādīja lielu interesi par Daugavpili, un ļoti pieprasīti bija sagatavotie mārketinga materiāli lietuviešu valodā par tūrisma iespējām pilsētā. Pateicoties atjaunotajam vilciena maršrutam Viļņa – Daugavpils – Viļņa uz Daugavpili jaunajā tūrisma sezonā noteikti atbrauks daudzi lietuviešu tūristi. Kā izrādījās, informētības līmenis un interese par šo vilciena maršrutu bija pārsteidzoši liela. Cilvēki uzdeva jautājumus, kā vislabāk Daugavpilī pavadīt vienu vai divas dienas, ko apskatīt, kur vislabāk ieturēt maltīti un nakšņot. Lietuva arī nākotnē Daugavpilij būs augsti prioritārs tūrisma tirgus, kura īpatsvars galamērķī noteikti palielināsies. Lietuvieši galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, taču nereti pilsētas populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Lietuvas tūrisma aģentūras.

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” informēja, ka arī par Latgales reģiona tūrisma piedāvājumu bija liela interese. Stendā varēja saņemt jaunās reģiona asociācijas “Ezerzeme” izdotās tūrisma kartes “Aktīvā atpūta ģimenēm” krievu un angļu valodā, kā arī novadu informatīvos materiālus. Daudzi izstādes apmeklētāji interesējās par iespējām apmeklēt pilis un muižas. Interesēja aktīvās atpūtas piedāvājumi, velo maršruti, kā arī atpūta ģimenēm ar bērniem. Tā kā Lietuva atrodas mums kaimiņos, tad liela daļa uzrunāto izstādes apmeklētāju ir bijuši Latvijā, tai skaitā arī Latgalē. Atceras savus ceļojumus ar prieku un vēlas atgriezties.

Izstāde “Adventur 2018”  ir lielākais gada notikums Lietuvas tūrisma nozarē, kas pulcē gan pašmāju, gan ārzemju tūrisma nozares pārstāvjus. Šogad piedalījās vairāk kā 350 dalībnieku no 30 pasaules valstīm. Ik gadu izstādi apmeklē vairāk nekā 12 000 interesentu. “Adventur” ir vienīgā starptautiskā tūrisma, ceļojumu un atpūtas izstāde Lietuvā, un tā ir būtisks instruments galamērķa mārketingā.

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras dalību izstādē Latvijas nacionālajā stendā nodrošināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts. Savukārt Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs PAK-LIAA-2018/8.

Informāciju publicēšanai sagatavoja: Anna Briška, aģentūras “TAKA” tūrisma organizatore

Par Īpašuma nodaļas paveikto 2017. gadā