Teātra studijas “Mode H” dalība Eiropas adaptētās modes forumā

AKTUĀLI

No 24.-29.novembrim Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” teātra studija “Mode H” jau sesto  reizi piedalījās Starptautiskajā adaptētās modes forumā “Mode H” Francijas pilsētā Tūrā, kas tiek rīkots ar mērķi palīdzēt cilvēkiem ar kustību traucējumiem būt radošiem, mobiliem, ar mākslas metodēm attīstīt savu personību.

25. novembrī Tūras pilsētas  ielās notika zibakcijas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, veicināt to integrēšanu sabiedrībā un aicināt iedzīvotājus uz izrādi. Akcijā piedalījās  dalībnieki no 7 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas, Spānijas, Portugāles un Francijas.

Foruma centrālais notikums bija teatralizēts  uzvedums Tūras Vinči Starptautiskajā kongresu centrā  ar tēmu “Ceļojums apkārt pasaulei” 28. novembrī, ko veidoja valstu pārstāvju  sagatavotie iestudējumi. Izrāde  tika demonstrēta divas reizes – dienas izrādi noskatījās  Tūras un apkārtnes skolu audzēkņi, savukārt vakara izrādi – pilsētas iedzīvotāji un viesi, kopā ap 4000 skatītāju.  Daugavpils novads piedalījās ar muzikālu kustību izrādi  “Cilvēks meklē sevi”. Tās pamatā  ir  stāsts par ikdienas steigu un cilvēka iekšējā  “Es” meklēšanu, grūtību pārvarēšanu un iešanu pretī mērķim, par aizkustinošiem dzīves pagriezieniem, kad  daba un cilvēki sadodas rokās, lai palīdzētu  kādam sasniegt dzīves virsotnes. Uzvedums no auditorijas puses tika novērtēts ar ilgstošiem   aplausiem  un vislabākajām atsauksmēm. Daugavpils novada uzveduma režisors ir Viktors Jansons, tērpu māksliniece  - Olga Gžibovska.

Mode H Foruma organizētāji un finansētāji  ir uzņēmums Mutualité Française Centre Val de Loire  un Mode H Eiropas Asociācija. Mūsu pašvaldības iedzīvotāju nokļūšanu pasākumā atbalstīja  Daugavpils novada dome.

Par Dzimtsarakstu nodaļas darba laiku