Tautas muzikantu saiets Vabolē vieno cilvēkus, paaudzes un tautas

AKTUĀLI

Starptautiskais tautas muzikantu saiets Vabolē šogad atzīmēja savu 15 gadu jubileju. Pasākums tradicionāli iesākas ar meistarklasi muzikantiem, kurā instrumentu spēles pratēji iepazīstina ar savu pieredzi, dalās jaunumos un apmainās ar radošām idejām.  Pēc meistarklases seko koncerts skatītājiem – patiku pret šo pasākumu vaboliešu vidū gadu no gada apliecina pilnās skatītāju zāles. Trīs stundu garais koncerts pagāja nemanot, publikai dziedot līdzi, aplaudējot un pat dejojot.

Uz skatuves savu spēles māku demonstrēja solisti, dueti, kapelas un grupas no visas Latgales. Koncertā skanēja akordeons, harmonikas, vijole, ģitāra, cimbole, mandolīna un citi instrumenti, kuru spēlei nav nepieciešama elektrība, savukārt muzikantiem – notis.  Muzikanti pārstāvēja Daugavpils novadu un pilsētu, Balvu, Rēzeknes, Līvānu, Viļakas un Krustpils novadu, kā arī tika pārstāvēts Lietuvas Zarasu rajons. Ar saviem priekšnesumiem uzstājās Jānis Gipters, Ilmārs Malnačs, Renāte Litiņa, Jāzeps Usāns, Jānis Mukāns, Aleksandrs Boginskis, Aleksandrs Afanasenko, Jānis Lazdiņš, Leontīns Bērziņš, Aivars Zelčs, Eventijs Zelčs, Antons Savickis, Artūrs Baltiņš, Mārtiņš Jurciņš, Jans Poplavskis, Viktors Vaitkovskis, Genādijs Rudakovs, Nikolajs Bogdanovs, Staņislavs Zabiņako, Leontīns Bērziņš, Nauris Kupcovs un Anna Briška. Skatītājus priecēja arī kapela “Ceļabiedri”, grupa “Trikmīņs”, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni”, Naujenes kultūras centra folkloras kopa “Rūžeņa”, Zarasu pilsētas kultūras centra folkloras kopa “Čir vir virai” un Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”. Jāatzīmē, ka “Vabaļis” iepriecināja ar jaunumiem, ka šogad tām klajā nāks jauns mūzikas albums, kurā tiks ierakstītas kolhozu laiku dziesmas. Klausītājiem tika sniegts arī neliels ieskats topošā albuma repertuārā.

Noslēgumā muzikanti saņēma Pateicības par piedalīšos no Vaboles pagasta pārvaldes vadītājas Ainas Pabērzas rokām. Uzrunu teica Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne. “Vabole ir kļuvusi par magnētu muzikantu dzīvē, kas spēj tik mazā pagastā sapulcināt muzikantus no visas Latgales un tuvējās pierobežas. Paldies, ka šodien varējām izjust un izdzīvot dziesmas un mūziku, kas apvieno cilvēkus, paaudzes un pat tautas. Latvija šogad svin savu simtgadi, tāpēc aicinu iedzīvotājiem paturēt prātā 11.augustu – tas ir datums, kad paliks 100 dienas līdz 18.novembrim. Šajā dienā katrā ciemā un pagastā ļaudis tiek aicināti svinēt Zaļumballes ar muzikantu klātbūtni un muzicēšanu,” tā Ināra Mukāne.

Paldies par pasākuma organizēšanu tika teikts Vaboles pagasta kultūras nama direktorei Vijai Pabērzei un saieta iniciatoram un pasākuma vadītājam Artūram Uškānam, kuram tika pasniegts Daugavpils novada domes priekšsēdētājas Janīnas Jalinskas parakstīts Pateicības raksts par nozīmīgu ieguldījumu tautas muzicēšanas tradīciju saglabāšanā, rīkojot Starptautisko tautas muzikantu saietu Vabolē.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Daugavpils novada dome, Vaboles pagasta pārvalde un SIA “SĀTYS”.

FOTOGALERIJA  

Biķernieku pamatskolai - 95