Svinīgajā pasākumā “Munu jaunu dīnu zeme” pasniegti 23 Atzinības raksti

AKTUĀLI

Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” izskanēja Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltītais svinīgais sarīkojums “Munu jaunu dīnu zeme”, kurā tika godināti un sveikti tie cilvēki, kuri par godprātīgu darbu pašvaldības labā, saņēma Atzinības rakstus.

Šī gada pasākums notika Latgales kongresa 100gades atceres zīmē, pieminot Latgales pirmās atmodas darbinieku devumu, kas ļāva noticēt sapnim par vienotu Latviju. 1917.gadā pieņemtais lēmums Latgales apriņķim apvienoties ar Vidzemes un Kurzemes guberņām, ļāva 1918.gadā pasaules kartē iezīmēties Latvijai. 19. gadsimta beigas un 20. gadsimta sākums apvienoja paaudzes, kas ticēja sapnim par savu valsti. Tā ir vēsture, ko ar strauji pukstošām sirdīm, sastrādātām rokām un drosmīgajām idejām veidoja mūsu vectēvi un vecvectēvi. Svētku priekšvakarā, uzrunu klātesošajiem teica Daugavpils novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Arvīds Kucins.

Atzinības raksti tika pasniegti 23 cilvēkiem – tos saņēma sociālā darbiniece Demenes pagastā Svetlana Barkovska, Daugavpils novada kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” vadītāja Anna Briška, Daugavpils novada domes nekustamā īpašuma speciāliste Kornēlija Gailīte, Kalupes pagasta z/s “Ošusala” īpašnieks Andrejs Kaluga, Daugavpils novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Guntis Kaminskis, Špoģu Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Diana Kļavinska, Špoģu vidusskolas ēdnīcas pavāre Janīna Krasina, ārsta palīgs Līksnas pagastā Elija Kudiņa, Naujenes pamatskolas direktora vietniece Ligita Kursiša,  Biķernieku pamatskolas direktora vietniece Anžela Kursiša, Naujenes pagasta biedrības Sporta kluba “Beibuks” vadītājs Ilmārs Lociks, SIA “TRANZIT ASK” valdes priekšsēdētājs un būvuzraugs Aleksandrs Marčuks, ģimenes ārsts Naujenes, Maļinovas un Biķernieku pagastā Ivans Ņesterovs, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” Traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļas vecākā medicīnas māsa Lilija Ņikuļičeva, Vaboles pagasta pārvaldes vadītāja Aina Pabērza, Maļinovas pagasta zemnieku saimniecības “Tīrumi” īpašnieks Aivars Papiņš, Salienas pagasta pārvaldes lietvedības pārzine Oksana Parfjonova, Silenes un Laucesas pamatskolas skolotājs Aleksandrs Puzirevskis, Naujenes pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķītis” saimniecības pārzine Jeļena Samijlovska, SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vecākā medicīnas māsa Kamellija Upiniece, būvuzņēmējs SIA “VANPRO”, Vaboles pagasta zemnieku saimniecības “Kļavas” īpašnieks Varis Vilcāns un Maļinovas pagasta keramikas darbnīcas „Pūddari” keramiķis Edvīns Vincevičs.

Atzinības raksta saņēmējs Aivars Papiņš ir jaunais bioloģiskais lauksaimnieks Maļinovas pagastā. Nebaidoties no grūtībām, viņš turpina saimniekot tēva dzimtajās mājās. Saimniecības tīrumos ganās 150 aitas, papildus tiek audzēti arī gaļas liellopi. Ar Aivara uzņēmību lepojas ne vien ģimene, bet arī pagasta iedzīvotāji. “Es, līdzīgi kā citi, tikai veicu savu darbu,” pārsteigumu par apbalvojumu neslēpa Aivars Papiņš. “Dzimtajā zemē mani notur mīlestība pret dzimtajām mājām, zemi un darbu. Es neredzu sevi kaut kur citur, svešumā, kur tev nekas nepieder. Tāpēc pamazām arī šeit darbojos. ”

SIA “TRANZIT ASK” valdes priekšsēdētāja un būvuzrauga Aleksandra Marčuka profesionalitāti un sadarbības spējas augsti novērtē Daugavpils novada pašvaldība.  Viņa uzraudzībā īstenoti vairāki nozīmīgi projekti novada mērogā - veikta Višķu sociālās aprūpes centra fasādes atjaunošana, Višķu stadiona un Vaboles vidusskolas pārbūve, Baltaču kapsētas kapličas būvniecība un citi. “Atzinības raksts apliecina, ka savu darbu darām labi, esmu ļoti gandarīts,” tā A.Marčuks. “Uzsākot katru projektu, es cenšos pieturēties pie noteiktām vadlīnijām. Mans uzdevums ir strādāt komandā, lai pasūtītājs būtu apmierināts ar gala rezultātu. Vislielākais gandarījums šogad ir par Vaboles vidusskolas pārbūves projektu, jo tas bija tehniski vissarežģītākais.”

Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopas “Dyrbyni” dibinātājas un vadītājas Annas Briškas vadībā kolektīvs jau desmit gadus priecē ar savu sniegumu un latgalisko sirsnību ne tikai novadā un Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. “Šis ir mūsu kolektīva 10.jubilejas gads, kurš faktiski jau rit pilnā sparā. Es saviem kolēģiem vienmēr saku, ka vislielākā dāvana ir mūsu ikdienas komunikācija un prieka mirkļi, kā arī izaicinājumi, ko mēs kopā risinām. Tas ir kolēģu plecs, ko var labi just Daugavpils novada Kultūras pārvaldē. Paldies maniem kolektīva dalībniekiem, kolēģiem un pašvaldībai”.  Anna atklāja, ka kolektīvam ir arī konkrēti mērķi, kurus cer īstenot jau tuvākajā laikā: “Mūsu mērķis ir veidot ierakstus, jo tā ir viena labākajām formām, kā saglabāt kultūras mantojumu. Pēdējā laikā mēs strādājam ar Skrindas teikto materiālu, ko viņš ir nodevis Emīlam Melngailim. Katra melodija ir īpaša, tie ir ļoti skaisti dārgumi.”

Pasākuma ietvaros Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs pasniedza arī “Latgales reģiona uzņēmēju balvu 2017” . Divās no piecām nominācijām labāko apbalvojumu ieguva Daugavpils novada uzņēmumi. Balvu “Latgales reģiona jaunais komersants” ieguva SIA “H&H” (īpašniece Inga Čazova), savukārt balvu “Latgales gada lauksaimnieks” - SIA “Dubiki” (īp. Jevģenijs Dubovskis).

Muzikālus sveicienus sniedza Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabaļis”, Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni”, Līksnas pagasta Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa” un mūziķi Kārlis Kazāks un Kaspars Tobis.

FOTOGALERIJA

Biedrības "Dzidra straume" dalībnieki veidoja suvenīrus no modelēšanas māla