Sventes muiža – labākā lauku tūrisma mītne

AKTUĀLI

2018.gada 9.novembrī Daugavpilī notika ikgadējā Latgales tūrisma konference, kuras noslēgumā tika apbalvoti konkursa “Latgales tūrisma Gada balva” laureāti. Daugavpils novadā esošā viesnīca “Sventes muiža” uzvarēja nominācijā “Labākā lauku tūrisma mītne 2018”.

Balvas tika pasniegtas arī citās nominācijās. Par labāko tūristu mītni pilsētā tika atzīta viesnīca “Restart” (Rēzekne), par labāko jauno tūrisma objektu tika nominēta Līvānu stikla pūšanas darbnīca, bet par inovatīvāko tūrisma objektu – Laimes muzejs (Indra, Krāslavas novads). Nomināciju “Labākais Latgales tūrisma informācijas centrs 2018” saņēma Preiļu TIC, savukārt “Simpātiju balvu 2018” ieguva portāla www.travelnews.lv direktors Aivars Mackevičs. Vairākās nominācijās pretendenti tika izvirzīti arī no Daugavpils novada.

Latgales tūrisma konferenci viesnīcā “Park Hotel Latgola” rīkoja Latgales reģiona tūrisma asociācija (LRTA) “Ezerzeme”. Pasākumā tūrisma nozares profesionāļi atskatījās uz šajā gadā paveikto un iezīmēja nākamajā gadā īstenojamās aktivitātes. Konferences dalībnieki saņēma arī aktuālo informāciju par nozares aktualitātēm un arī dažādas jaunas idejas tālākā darba kvalitātes uzlabošanai.

LRTA “Ezerzeme” valdes priekšsēdētāja Līga Kondrāte sniedza ieskatu 2018. gadā paveiktajos darbos un informēja par tūristu skaita pieaugumu reģionā. 2018. gadā Latgales tūrisma objektos uzskaitīts 1,5 milj. tūristu, no tiem 80% ir iekšzemes tūristi. Statistikas dati liecina, ka tūristu mītnēs par 15% pieaudzis iekšzemes tūristu skaits, bet ārvalstu ciemiņu skaits palielinājies par 24%. Latgalei nozīmīgākie ārvalstu tirgi ir Lietuva, Igaunija, Vācija, Polija, Krievija un Nīderlande. Iekšzemes tūristu ceļojumu ilgums vidēji bijis 1 – 3 dienas, ārvalstu 2 – 5 dienas.

Tūrisma konferencē piedalījās arī LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, kura stāstīja par Latvijas jauno tūrisma mārketinga stratēģiju un akciju “Atklāj Latviju no jauna!”. Viesnīcas “Park Hotel Latgola” vadītāja Ruta Priede dalījās pieredzē par paveikto darbu Datu aizsardzības regulas prasību ieviešanā.

Gids, žurnālists un grāmatas “100 stāsti par Latviju” autors Normunds Smaļinskis sniedza praktiskus padomus, ko Latvijas ceļotāji sagaida no Latgales tūrisma piedāvājuma. Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas vadošā pētniece, docente Lienīte Litavniece stāstīja par veikto pētījumu, kas sniedz datus par apkalpošanas un servisa kvalitātes līmeni Latgalē. Alūksnes kolēģes iepazīstināja ar savas pilsētas zīmola un tūrisma piedāvājuma veidošanu.

Latgales plānošanas reģiona speciāliste Iluta Kriškijāne sniedza ieskatu projektā “Latgales ainavu dārgumi”, kurā īpašu popularitāti izpelnījās tieši Latgales ainavas. Viļānu novada Latgales tradicionālās kultūras centra “Latgaļu sāta” vadītāja Marika Zeimule dalījās pieredzē par sava piedāvājuma veidošanu. Savukārt tūrisma nozares eksperts, pieredzējis starptautisku tūrisma uzņēmumu mārketinga speciālists Aivars Provejs ieskicēja savu redzējumu Latgales tūrisma galamērķa konkurētspējas attīstīšanai.

Nākamajā gadā LRTA “Ezerzeme” ir plāno veidot jaunu stenda aprīkojumu, ar kuru varēs startēt gan tūrisma izstādē “Balttour”, gan arī citos pasākumos. Nākamajā gadā paredzēta dalība 7 starptautiskajās tūrisma izstādēs Nīderlandē, Lietuvā, Igaunijā. Vācijā, Zviedrijā un Polijā. Tiek plānots uzņemt Vācijas tūroperatorus, Polijas, Lietuvas, Zviedrijas, Nīderlandes, Igaunijas žurnālistus un blogerus, kā arī piedalīties darba semināros Polijā un Baltkrievijā. Tiks gatavotas arī Latvijas mediju, tūrisma operatoru un gidu vizītes. Iecerēts izdot arī Latgales kultūras un pilsētu tūrisma brošūru.

LRTA “Ezerzeme” Latgales tūrisma konference tika rīkota ar LIAA un Latgales pašvaldību atbalstu.

Informāciju sagatavoja: LRTA “Ezerzeme” un aģentūra "TAKA".

Cimdu izstāde Latvijas simtgadei