Sventē ielīgoja jestri un skanīgi

AKTUĀLI

Jautrai un lustīgai ielīgošanai vajag sakoptu sētu, labi daudz jāņuzāles un ozollapu, labus draugus, ugunskuru, svētku mielastu un Jāni, ko sumināt.

To labi zinot, Sventes jāņubērni, kaimiņi un radi 23. jūnija vakarā pulcējās Sventes pašā viducī, lai ielīgotu Jāņus. Mūzikai skanot, visus sanākušos sagaidīja Sventes Tautas nama deju kolektīvi - VPDK "Ezerzvani" un bērnu tautas deju kolektīvs "Saulstariņi". Ar deju soļu raitumu un kustību eleganci un vieglumu iepriecināja arī pasākuma ciemiņš Viktorija Želve. Pasākuma laikā dejotāji ne vien dāvāja deju priekšnesumus, bet arī iedzīvojās aktieru lomās, izspēlējot gatavošanos Jāņu svinēšanai. Liels bija visu pārsteigums, kad uzzināja, ka svinēšana var izgāzties, jo pašu Jānis nu nekādi nevarēja uz to tikt? Kādi gan var būt Jāņi bez Jāņa?!

Ko darīt? Rīkoties viltīgi! Tā ļoti darbīgais un aizņemtais Jānis tika "nejauši" pacienāts ar zāļu tēju, kuru izdzerot, aizmiga saldā un ciešā miegā, un tika nogādāts pašā svinību centrā! Tad nu gan varēja gan ugunskuru dedzināt, gan skandināt "līgo", visus sanākušos ar sieru, alu un kvasu cienāt un dejot līdz pat rīta gaismiņai!

Paldies visiem dalībniekiem, pasākuma apmeklētājiem, Sventes pagasta pārvaldei un Daugavpils novada domei par lustīgiem svētkiem Sventē!

Informāciju sagatavoja:
Sventes tautas nama vadītājs Viktors Petaško

Pirmais vasaras mēnesis Medumos pagāja radošuma zīmē