Pirmais vasaras mēnesis Medumos pagāja radošuma zīmē

AKTUĀLI

Viens no skaistākajiem gadalaikiem - vasara, kas ir garu pastaigu un piedzīvoju, neskaitāmu saldējumu un ceļojumu laiks, ir klāt. Medumu ciemā tā aizsākās ar zinātnieku viesošanos un īstiem ķīmiskiem eksperimentiem, ko organizēja ķīmiskā laboratorija bērniem ar Chucha-Chacha aģentūras animatoriem Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros. Ķīmiķi pasākuma apmeklētājiem rādīja vairākus eksperimentus: kā ar vienu izelpu uzpūst varenu cauruli, izveidot milzīgus burbuļus, mainīt šķīdumu krāsas un daudz ko citu. Visi klātesošie varēja iejusties īstu molekulārās virtuves šefpavāru ādā un izveidot garšīgu limonādi no sausā ledus. Šova kulminācija bija sprādziens ar uguni, kas tika veidots visa pasākuma garumā un tika sagaidīts ar skaļām bērnu ovācijām un izbrīnu. Lai atbrīvotos no bērnu gūsta, ķīmiķiem bija jāatbild uz dažiem jautājumiem un jānofotografējas kopīgā selfijā. Visi lieliski tika galā.

4. jūnijā projekta “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” dalībnieki viesojās Medumu ciemā. Šī projekta mērķis ir izveidot vienojošu 1836 km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, izzināt Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības un stiprināt vienotību iedzīvotāju starpā. Medumi ietilpa Leišmalītes gājienā: Silene - Zemgale – Medumi. Galapunktā Medumos atzīmēja posma noslēgumu ar koncertu, kurā uzstājas gājiena dalībnieki.

15.jūnijā vasaras atnākšanu atzīmēja arī seniori, apmeklējot vasarai veltītu koncertu. Koncertā uzstājās viesi no Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas: Ludmila Viļuma, Jevtihijs Konopļovs, Valentina Prudnikova un Margarita Labonarska, soliste un akompaniatore Lucija Smane; koris “Поёт душа”. Koncerta dalībnieki iepazīstināja ar savu dzeju un dziesmām, kā arī izpildīja tautā pazīstamas un iemīļotas dziesmas akordeonu pavadījumā.

Jūnija pasākumus noslēdza Līgo svētkiem veltīts sarīkojums ar mūzikas grupas “Taktsmērs” dzīvu, enerģisku un aizrautīgu uzstāšanos. Varētu teikt, ka šī pasākuma ieejas biļete bija vainags, kuru katrs dalībnieks varēja uzpīt sev pats. Tālāk sekoja dažas ar vasaras saulgriežiem saistītas aktivitātes - vainagu mešana kokā, skrējiens vainagos un citas aktivitātes. Neiztika arī bez uzdevumiem ar Līgo galveno dzērienu - alu, kuros tika noteikts pats ātrākais un veiklākais dalībnieks. Kārtīgi izdejoties, sasildīties un izdziedāties varēja ar grupu “Taktsmērs”. Jauni un talantīgi muzikanti pārsteidza ar fantastisku un iedvesmojošu uzstāšanos un dāvināja svētku emocijas un pozitīvu noskaņu. Gards cienasts - karsta uz uguns gatavota zāļu tēja ar sāļiem siera cepumiem, lieliski papildināja ielīgošanas tematiku un svētku noskaņu.

Pateicamies Daugavpils novada domei, Medumu pagasta pārvaldei, SIA “Dvinska Plus” par finansiālo atbalstu, biedrībai “Medumu Cerība” par palīdzību pasākumu organizēšana un apmeklētājiem par izrādīto interesi un aktivitāti.

 

Privatizācijas aģentūra pārdod atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli valsts dzīvokļu īpašumus