Sprīdītis atkal ir Lāču pamatskolas somā

Izglītība

Pateicoties programmas „Latvijas skolas soma ”  atbalstam, 17. aprīlī Lāču pamatskolas 1., 5., un 6. klases skolēni devās uz Daugavpils teātri, lai noskatītos brīnišķīgu Annas Brigaderes teātra izrādi „Spreideits”.

Pirms doties uz teātri, skolēni  iepazinās ar Annas Brigaderes lugu "Sprīdītis". Izglītojamie arī uzzināja, kādi ir teātra veidi un kādi noteikumi pastāv teātrī. 

5. un 6. klases skolēni noskatījās multfilmu “Sprīdītis”, raksturoja Sprīdīti,  Mēģināja iejusties Sprīdīša lomā, atbildot uz jautājumu: “Kā es rīkotos, ja es būtu Sprīdītis?”

5. klases skolēni atkārtoja uzvedības noteikumus teātrī, pārrunāja ģērbšanas stilu, apmeklējot teātri un citus kultūras pasākumus

Dienā, kad skolēni brauca uz teātri, visi sapucējas un, gaidot jaunas emocijas, devās uz teātri.

Mūsu skolas audzēkņi varēja iepazīt latgaliešu valodu, kurā skanēja šī izrāde. Bērni bija sajūsmā par atraktīvo izrādi, spožo aktieru spēli, tērpiem, skaņas un gaismas efektiem.

Izrādes laikā  skolēni kopā ar Sprīdīti un lugas varoņiem smējās un baidījās, pārdzīvoja visus priecīgos un skumjos momentus. Vēl ilgi pēc izrādes viņi dalījās ar savām emocijām, kas viņiem patika un kas vairāk palika atmiņā.

Paldies Daugavpils teātra komandai  par iespēju nokļūt pasakā un iejusties burvīgo lugas varoņu lomā!

Koklētāji ceļā uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem