Sporta skolas vieglatlēti izcili startē Latvijas čempionātos

AKTUĀLI

Gandrīz noslēgusies ir vieglatlētikas sezona. Atkal lieliski sevi parādījuši Daugavpils novada sporta skolas audzēkņi, kuri Latvijas čempionātos visās vecuma grupās ir izcīnījuši godalgas pie tam lielākā daļa šajās atbildīgajās sacensībās uzrādījuši arī personiskos rekordus.

7.jūnijā Iecavā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā U-14 vecuma grupā, kurā novada sportisti izcīnīja 2 godalgas. Otro vietu lodes grūšanā izcīnīja treneru Janas un Dmitrija Hadakovu audzēkne Adriana Kandu (Dubnas pagasts), uzrādot savu personīgo rekordu ar 2kg lodi -11.84m. Uzvarētājas rezultāts - 12.01m, to spēja dalībniece no Rūjienas. Kopā uz starta izgāja 38 meitenes. Nedēļu vēlāk Adriana startēja starptautiskās sacensībās Valmieras spēles, kur, uzstādot personisko rekordu, lodi aizgrūda 12.05cm, ar ko būtu pieticis uzvarai Latvijas čempionātā.

Diska mešanā (750g) 21 dalībnieces konkurencē arī otro vietu un arī ar labāko personīgo sasniegumu – 24.22m, izcīnīja trenera Jāņa Petrovska audzēkne, sventiete – Arijāna Marcinkeviča.

21.-22.jūnija Saldū notika Latvijas čempionāts U-16 vecuma grupai, kurā mūsu sportisti izcīnīja 9 medaļas. Sacensības notika ļoti ekstrēmos, vējainos laika apstākļos, tomēr, neskatoties uz to, daži rezultāti bija pat ļoti iepriecinoši. Mareks Meženiks (Kalupes pagasts) izcīnīja 1.vietu 2000m kavēkļu skrējienā ar rezultātu 6:55,13. Olga Ignatjeva (Naujenes pagasts) 1.vietā trīssoļlēkšanā ar rezultātu 11.28 cm. Nepaveicās mūsu galvenajai cerībai šajā vecuma grupā - Edvīnam Hadakovam. Abas viņa pamatdisciplīnas pēc programmas notika vienlaicīgi, līdz ar to tikai divas bronza medaļas - 110m/b skrējienā ar rezultātu 15.99 sek un 12.87cm trīssoļlēkšanā. Viktorija Jevdokimova 3.vietā 300m/b skrējienā ar rezultātu 47,91 sek., arī viņas personiskais rekords. 14 komandu vidū mūsu sporta skolas meitenes-  J.Ignatjeva, O.Ignatjeva, V.Jevdokimova un D.Stepanova ieņēma 3.vietu zviedru stafetē ar rezultātu 2:27,76. Visus audzēkņus trenē Jana un Dmitrijs Hadakovi.

31.06.-01. jūlijā Ventspilī Latvijas čempionāta ietvaros sacentās U-18 vecuma grupas sportisti. Šajā čempionātā lieliski sevi parādīja trenera Sergeja Petrakova audzēknis, medumietis Vladislavs Suvorovs, kurš izcīnīja divas sudraba medaļas - 5000m skrējienā ar rezultātu 17:15,39 un 2000m kavēkļu skrējienā ar rezultātu 6:41,93. Šie divi rezultāti deva viņam iespēju pārstāvēt Latviju Baltijas valstu sacensībās. Labojot savu personisko rekordu, Vladislavs izcīnīja 2.vietu. 2000m kavēkļu skrējienā 6: 36,70 sek.

29.-30.jūlijā Ogrē notika pēdējais LČ vieglatlētikā 2017.gadā pieaugušajiem. Lielajā čempionātā ar personisko rekordu 3000 kavēkļu skrējienā 11:43,90 sek uzvarēja medumiete Kristīne Jevsejeva. Pirmo reizi stadionā Kristīne startēja arī 5000m distancē (līdz šim viņa garās distances skrēja krosā), un startēja veiksmīgi - bronzas medaļa ar rezultātu 19:43,50. Arī Kristīni trenē treneris Sergejs Petrakovs.

Kopumā Daugavpils novada sporta skolas vieglatlēti vasaras sezonā Latvijas čempionātos izcīnīja 15 medaļas, 3 sportisti pārstāvēja Latvijas izlasi starptautiskās sacensībās. Tas ir izcils rezultāts, kas nebūt nav pašsaprotams. Lielākā daļa Latvijas sporta skolu, kurās ir daudz lielāks audzēkņu un treneru skaits, labāki treniņu apstākļi un ilgākas vieglatlētikas tradīcijas, ar izbrīnu un zināmu skaudību noskatās mūsu sportistu panākumos. Par ieguldīto darbu paldies visiem sporta skolas vieglatlētikas treneriem, bet īpaši gribu atzīmēt medaļas izcīnījušo sportistu trenerus – Janu un Dmitriju Hadakovus, Sergeju Petrakovu un Jāni Petrovski.

Liels paldies par sportistu sagatavotību, motivēšanu un paveikto lielo darbu!

Jānis Skrinda
Daugavpils novada Sporta skolas direktors

Ekspluatācijā nodota Kalupes kapliča